EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

CNC İşleme Tezgahları Muayenesi

CNC ifadesi, bilgisayarlı sayısal kontrol anlamında gelen İngilizce Computer Numeric Control ifadesinin bir kısaltmasıdır. Bilgisayarlı sayısal kontrol (CNC), takım tezgahlarının bilgisayarlar yardımı ile kontrol edilmesi ve yönlendirilmesi anlamına gelmektedir. Bu tezgahlar, gelenseksel torna tezgahlardan farklı olarak bir bilgisayar yazılımı ile hareket eden bilyalı vida ve motor sayesinde iş görmektedir. Bu şekilde CNC işleme tezgahları ile, kısa sürede seri üretim yapmak mümkün olmaktadır.

CNC İşleme Tezgahları Muayenesi

CNC tezgahları, üretimi hızlandırmak, maliyetleri düşürmek, işlenmesi zor olan malzemeleri kolay işlemek, ürün kalitesi ve üretim süresini aynı tutmak ve geleneksel yöntemlerle işlenmesi güç olan parçaları üretmek gibi amaçlar için geliştirilmiştir. Bu tezgahlarda eksenel hareketlerde yüksek hız ve ani yavaşlamalar yapılabilir. Bunu sağlamak için düşük sürtünmeye sahip bilyalı ve doğrusal kızaklar kullanılmıştır.

CNC işleme tezgahları, prizmatik iş parçalarının işlenmesi için tasarlanmıştır. Bu tezgahlarda yapılan talaş kaldırma işlemi, aslında freze tezgahlarında olduğu gibidir. Ancak freze işlemleri dışında bu tezgahlar delme, delik büyütme, diş açma, kılavuz ve rayba çekme ve tornalama tezgahlarına benzer işlemler de yapabilmektedir.

Bu tezgahların başlıca modelleri, CNC dik işleme, CNC yatay işleme ve CNC köprü tipi işleme modelleridir.

Akredite olmuş muayene kuruluşları, CNC işleme tezgahlarının muayenelerini yapmaktadır. Bu çalışmalarda dikkate alınan başlıca standartlar şunlardır:

  • TS EN 16564 Doğal taşların çıkartılması ve işlenmesi için makina ve tesisler - Güvenlik - Köprü tipi sayısal kontrol (NC / CNC) versiyonları dahil testere / freze makineleri için gereksinimler
  • TS EN ISO 19085-3 Ağaç işleme makineleri - Güvenlik gereksinimleri - Bölüm 3: Sayısal kontrollü (NC) delme ve yönlendirme makineleri
  • TS ISO 841 Tezgahların sayısal kontrolü - Koordinat eksenleri ve hareketlerin adlandırılması

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile tezgahların periyodik kontrollerini de yapmaktadır. Bu çerçevede olmak üzere işletmelere CNC işleme tezgahlarının muayenesi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda, yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul görmüş test ve muayene yöntemlerine uygun hareket edilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.