EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Depolama Sistemleri ve Raf Analizi

Depolar, ürünleri tedarik kaynaklarından teslim alan, tasnif eden, kayıt altına alan, muhafaza eden, gerekli durumlarda bakımlarını yapan ve siparişe uygun olarak dağıtımlarını yapan yerlerdir. Depolarda genelde iki tür faaliyet gerçekleşmektedir. Bunlardan biri malzemelerin depolanmasıdır. Diğeri ise malzemelerin elleçlenmesi yani farklı noktalar arasında taşınmasıdır. Bu faaliyetler için transpaletler (yüklü paletleri taşımak için kullanılan araçlar), forkliftler (depo siçinde veya dışında geniş alanda taşıma yapabilen araçlar) veya dar alanda kullanılabilen çeşitli iş makinaları kullanılmaktadır.

Depolama Sistemleri ve Raf Analizi

Depo yerleştirme sistemleri arasında genelde sabit yerleştirme sistemleri ve rasgele yerleştirme sistemlerine başvurulmaktadır. Kendi içinde bu sistemlerin avantajlı ve dezavantajlı yönleri bulunmaktadır. Depolama sistemleri için öncesinde bir planlama çalışmasının yapılması gerekmektedir. Muayene kuruluşları işletmelere, planlama ve seçilecek sisteme karar verme süreçlerinde destek olmaktadır. Burada işletmeler açısından depoların, malzemelerin seri hareketine elverişli olması, ilk gelen ilk çıkar ilkesine uygun olması ve depo alanının en verimli şekilde kullanılması önemlidir.

Depolama sistemlerinde kullanılacak rafların özellikleri, kapasiteleri ve ihtiyacı karşılayacak boyutlarda olması çok önemlidir. Örneğin mezaninler, yüksekteki boş alanları verimli depolama alanına çevirirler ve zemin seviyesinin daha efektif kullanılmasına imkan verirler. Depolanan mallar yüksekte olduğu için, yükleme ve boşaltma trafiği rahatlamaktadır ve depo hacmi daha verimli kullanılmış olmaktadır. Karuseller ise, hareketli raf ve sıralara sahiptir. Modüler bir depolama sistemidir. Raf sistemlerinin tasarımında, depolanan malzemelerin ağırlıkları, boyutları ve paketlenme şekilleri önemlidir. Raf sistemlerinde, blok depolama, basit raflı depolama, raflı blok depolama, hareketli raflı depolama, arabalı raflı depolama veya yüksek raflı depolama sistemlerinden birini seçmek mümkündür. En verimli raf sisteminin tespit edilmesi için doğru bir raf analizinin yapılması gerekmektedir.

Akredite muayene kuruluşları tarafından verilen gözetim hizmetleri kapsamında, depolama sistemleri ve raf analizi hizmeti de bulunmaktadır.

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate alarak gözetim hizmetleri kapsamında depolama sistemleri ve raf analizi hizmeti vermektedir. Bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli sonuçlar alınmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.