EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Yürüyen Bant ve Merdivenler Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Yürüyen merdivenler ve yürüyen bantlar, modernleşen şehir yaşamı ile birlikte havaalanlarında, büyük alışveriş merkezlerinde, metro istasyonlarında, hastanelerde, fabrikalarda ve otellerde artık çok daha fazla kullanılmaktadır. Hem kolay kullanılması hem de insanlara sağladığı fayda düşünülecek olursa, bu sistemlerin kullanım alanlarının daha da artması kaçınılmazdır.

Yürüyen Bant ve Merdivenler Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Yürüyen bant ve merdiven sistemleri elektrik, elektronik ve mekanik sistemleri içinde barındırmaktadır. Az yer kaplaması, güvenilir olması, kesintisiz çalışması ve büyük kitlelere aynı anda hizmet veriyor olması bu sistemlerin avantajları arasındadır.

Yürüyen bant ve merdivenlerin temel görevi, insanları bir kattan diğer kata veya bir noktadan diğer bir noktaya güvenle taşımaktır. İletme yüksekliği 3-6 metre arasında olan yerlerde, mesela katlar arasında yürüyen merdivenler kullanılmaktadır. Uzun ve düz yollarda veya çok az tırmanma yüksekliği olan yollarda ise yürüyen bantlar kullanılmaktadır.

Yürüyen merdivenler üretilirken TS EN 115 standardı esas alınmaktadır. Bu standart yürüyen merdivenler ve yürüyen yolların tasarım, yapım, montaj ve güvenlik kurallarını kapsamaktadır. Bu standarda göre yürüyen merdivenler, aşağı ve yukarı yönde insan taşımaya yarayan, basamaklı, sonsuz hareketli ve elektrik ile çalışan araçlardır. Yürüyen yollar ise, aynı düzlemde insan taşımaya yarayan, sonsuz hareketli ve elektrik ile çalışan cihazlardır.

Yürüyen bant ve merdivenler insan taşımada kullanıldıkları için güvenli çalışması ve tehlike yaratmaması çok önemlidir.Bu yüzden düzenli muayene ve kontrollerinin, akredite olmuş muayene kuruluşları tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu çalışmalarda dikkate alınan standartlardan birkaçı şu şekildedir:

  • TS EN 13015 Asansör ve yürüyen merdivenlerin bakımı - Bakım talimatları için kurallar
  • TS EN 115-1 Yürüyen merdiven ve yürüyen bantlar için güvenlik - Bölüm 1: Yapım ve montaj
  • TS EN 115-2 ... Bölüm 2: Mevcut yürüyen merdiven ve yürüyen bantların güvenliğinin iyileştirilmesi için kurallar
  • TS EN ISO 14798 Asansörler, yürüyen merdivenler ve yürüyen bantlar - Risk değerlendirilmesi ve risk azaltılması

Kuruluşumuz, test ve muayene hizmetlerini verirken, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate almaktadır. Aynı şekilde kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında, yürüyen bant ve merdivenlerin periyodik kontrol ve muayene hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.