EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Yüksek Gerilim Testi

Terminolojik olarak birkaç tür gerilim bulunmaktadır. Küçük gerilim, anma gerilimi 50 volt’un altında olan gerilim değeridir. Tehlikeli gerilim, alternatif akım için etkin değeri 50 volt’un, doğru akım içinse 120 volt’un üzerinde olan gerilim değeridir. Alçak gerilim, akım değeri 1000 volt’un altında olan fazlar arası gerilimdir. Yüksek gerilim ise etkin değeri 1000 volt’un üzerinde olan fazlar arası gerilimdir. Yani yüksek gerilim ile alçak gerilim arasındaki sınır değer 1000 volt’tur.

Yüksek Gerilim Testi

Elektrik ile çalışan bütün makina veya cihazlarda, normal olarak bir gerilim altında bulunan bütün metal kısımların kullanıcı ile temas etmesini engelleyen bir izolasyon malzemesi bulunmaktadır. Yüksek gerilim testleri, bu izolasyon malzemesinin dayanım gücünü tespit etmek için yapılmaktadır. Bu testlerde 1000 ile 5000 volt arasında gerilim değerleri uygulanmaktadır.

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere yüksek gerilim testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60076-3 Güç transformatörleri - Bölüm 3: Yalıtım seviyeleri, dielektrik deneyleri ve havadaki harici yalıtma aralıkları
  • TS EN 60076-4 ... Bölüm 4: Yıldırım ani darbe
  • TS EN 60076-5 ... Bölüm 5: Kısa devreye dayanım yeteneği
  • TS EN 60076-16 ... Bölüm 16: Rüzgar türbünleri için transformatörler
  • TS EN 60076-18 ... Bölüm 18: Frekans tepkisinin ölçümü
  • TS EN 60076-19 ... Bölüm 19: Güç transformatörleri ve reaktörler ile ilgili kayıpların ölçümündeki belirsizliklerin tespiti için kurallar

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. Yüksek gerilim testi hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.