EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Uzaktan Gözetim Hizmetleri
Kamu Hizmetleri

Uzaktan Gözetim Hizmetleri

Ticaret, genel anlamı ile üretilen mal ve hizmetlerin belli bir ücret karşılığında tüketicilere ulaştırılmasını sağlayan alım satım faaliyetlerinin tamamıdır. Dış ticaret ise, malların ve sermayenin ulusal sınırların dışına çıkması ve uluslararası pazarlarda işlem görmesidir. Genel olarak dış ticaret alım satım işlemleri, ithalat ve ihracat şeklinde yapılmaktadır. İhracat, doğal olarak ülke ekonomisinin gelişmesinde ve büyümesinde önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden ihracatın artırılması ve ithalatın düşürülmesi, bir ülkenin kalkınmasında önemli hedefler arasındadır. Bu yönde ülke olarak alınan kararlar ve önlemler, dış ticaret politikalarını oluşturmaktadır.

uzaktan-gozetim-hizmetleri

Dış ticaret politikaları, esas olarak dış ticareti etkileyecek şu faktörlerden oluşmaktadır: ithalat, ihracat ve transit ticarette uygulanan gümrük resmi, ithalat ve ihracat yasakları, transit geçiş yasakları, ticaret antlaşmaları, sübvansiyonlar, idari korumacılık ve primler.

İletişim teknolojileri ve ulaşım alanında yaşanan gelişmeler ile birlikte uluslararası ticaretin boyutları da gittikçe büyümüştür. Ancak taraflar birbirlerinden uzakta oldukları için, yapılan sözleşmede tanımlanan malların üretilmemesi, yüklenmemesi ve teslim edilmemesi gibi riskler artmaktadır. Bu nedenle sözleşme konusu malların, koşullara uygun üretilip üretilmediğinin, uygun şekilde depolanıp depolanmadığının, uygun araçlara yüklenip yüklenmediğinin ve sevkiyatın istenen koşullarda yapılıp yapılmadığının tespiti önemli olmaktadır. İşte bütün bu uzaktan gözetim hizmetleri uluslararası gözetim kuruluşları tarafından verilmektedir.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile özel sektör ve kamu kuruluşlarına, kamu sektörü hizmetleri kapsamında uzaktan gözetim konusunda birçok hizmetler vermektedir. İşte verilen başlıca hizmetler şunlardır:

 • Üretim aşaması gözetim ve teknik gözetim hizmetleri
 • Üretim aşaması son kabul gözetimi ve testleri
 • Sevkiyat öncesi gözetim hizmetleri
 • Yük ve gemi hizmetleri
 • Gemi ambar gözetimleri
 • Mühür sökme sökme takma gözetimi
 • Yakıt gözetimi ve teknik durum değerlendirme
 • Risk temelli gözetimler
 • Hasar gözetimi
 • Miktar ve kalite gözetimi
 • Stok takip gözetimleri

Kuruluşumuz, işletmelerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yukarıda sayılanlar dışında da çeşitli hizmetler vermektedir. Bütün bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemlerine uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.