EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Otel ve Tatil Köyü Muayeneleri

Oteller ve tatil köyleri, koca bir yılın yorgunluğunu üzerinden atmak ve dinlenmek isteyen insanlar için kusursuz olmak zorundadır. Bunu sağlamak için, kapasitelerine ve sundukları hizmet çeşitliliğine göre oteller ve tatil köyleri kendi içlerinde sınıflandırılmıştır. Ve her sınıfın sahip olması gereken nitelikler, kriterler ve koşullar ilgili standartlarda ayrıntıları ile yer almaktadır.

Otel ve Tatil Köyü Muayeneleri

Tam donanımlı bu oteller ve tatil köyleri, çeşitli deniz ve havuz aktiviteleri ve bir takım animasyon eğlenceleri ile insanlara unutulmaz bir tatil fırsatı sunmaktadır, ancak birçok açıdan ciddi riskler de barındırmaktadır. Herhangi bir kaza veya beklenmedik bir durum ile karşılaşmamak için otel ve tatil köylerinin her yıl düzenli olarak kontrol ve muayene ettirilmesi gerekmektedir.

Bu bakımdan akredite muayene kuruluşları tarafından verilen muayene hizmetleri çok önemlidir. Bu işletmelerin çeşitli risklerden uzak olması ve insanların can güvenliğini tehlikeye atmaması gerekmektedir. Düşünülecek olursa, asansörler, yangın ve güvenlik sistemleri, havuz ve spor alanlarının güvenliği, mutfakların hijyeni, çalışanların eğitim ve beceri seviyeleri, çeşitli elektrikli ve elektronik araçların düzgün çalışması hep risk taşımaktadır. Bugün hala zaman zaman havuzlarda yaşanan kazalar, yemeklerden zehirlenen insanlar, elektrik kaçağı yüzünden yaşanan kazalar ve yangınlar haberlere konu olmaktadır. Ancak bunların yaşanmaması gerekir.

Akredite muayene kuruluşları tarafından verilen çevre muayene hizmetleri arasında otel ve tatil köylerinin muayene hizmeti de bulunmaktadır. Bu çalışmalarda başvurulan belli başlı standartlar şunlardır:

  • TS 10082 İş yerleri - Konaklama tesisleri - Turizm belgesi olan oteller - Sınıflandırma - Genel ve özel kurallar
  • TS 6915 İş yerleri - Konaklama tesisleri - Genel kurallar
  • TS 12436 Yangın önleme - Tatil köylerinde genel
  • TS ISO/TS 13811 Turizm ve ilgili hizmetler - Konaklama tesisleri için gelişen çevre şartları hakkında kurallar

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esasları ve ilgili standartlar doğrultusunda, çevre muayeneleri kapsamında otel ve tatil köylerinin düzenli kontrol ve muayenelerini de yapmaktadır. Bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanmakta ve eğitimli ve deneyimli çalışanlar ile hızlı, güvenilir ve kaliteli sonuçlar almaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.