EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Olağan Dışı Çalışma Testi

Çalışma ortamlarında elektrik yükü altında bulunan ve bulunmayan alanların, işletmenin güvenli ve sürdürülebilir bir çalışma ortamına sahip olması bakımından, birbirinden yalıtılmış olmasını gerektirir. Bu yalıtım işleri doğru ve standartlara uygun olarak yapılmışsa, işletmede can ve mal güvenliği korunmuş demektir. Bu çerçevede olmak üzere işletmede kullanılan elektrik ve elektronik cihazların izolasyonunun tam olarak sağlanmış olması gerekir. Çoğu zaman işletmenin faaliyetlerine bağlı olarak bu cihazların çok uzun süreli veya olağan dışı kullanımları söz konusu olabilir. Bu durumda ortaya çıkacak en büyük tehlike, fazla ısınmadan kaynaklanan elektrik problemlemlerinin yaşanmasıdır.

Olağan Dışı Çalışma Testi

Örneğin elektrik motorlarına uygulanan sarım izolasyonları, aşırı ısınma yüzünden motorun yanmasını önlemek içindir. Aşırı akım etkisi yüzünden motor sıcaklığı hızla yükselir. Bu sıcaklığın kontrol edilmesi gerekir. Olağan dışı çalışma testleri, fazla çalıştırmaya bağlı olarak bir nedenle yüksek ısınmaya dayanım seviyesini belirlemek için yapılmaktadır.

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere olağan dışı çalışma testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60335-1 Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektriksel cihazlar için güvenlik kuralları
  • TS EN 60204 Makinelerin elektrik teçhizatında güvenlik
  • TS EN 60950 Bilgi teknolojisi cihazlarında güvenlik
  • TS EN 60601 Elektrikli tıbbi cihazlarda güvenlik

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. Olağan dışı çalışma testi hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.