EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Teknik Doğrulama Hizmetleri
Kamu Hizmetleri

Teknik Doğrulama Hizmetleri

Stratejik ticaret kontrolleri kavramı, ülkemizde sadece gümrük kontrolleri olarak algılanmaktadır. Bu kavram aslında uluslararası alanda ciddi bir öneme sahiptir ve uluslararası ticaretin güvenliği açısından önem taşımaktadır. Stratejik ticaret kontrollerini normal gümrük kontrollerinden ayıran faktör, belli bir grup eşyanın ticaretinin diğer ticari eşyadan farklı kontrol işlemleri gerektirmesidir.

teknik-dogrulama-hizmetleri

Geleneksel silahlar, kitle imha silahları üretiminde kullanılan malzemeler, askeri malzemeler ve bir takım kimyasal malzemelerin ticareti, uluslararası ticarette güvenlik bakımından çok önemli bir yere sahittir ve özel düzenlemeler gerektirmektedir. Stratejik ticaret eşyasının kontrolü sıkı yapılmadığı zaman, ülke uluslararası alanda zor duruma düşebilir.

Gerek bu özelliklerde malların gerekse herhangi bir ürünün teknik doğrulama gereksinimi her zaman ortaya çıkabilir. Yetkili kuruluşlar tarafından verilen teknik doğrulama hizmetleri, malların ithalat ve ihracatını kolaylaştıran önemli bir hizmettir. Dış ticaret işlemlerinde malların gönderildiği ülkenin yasal düzenlemelerine ve gerekliliklerine uygunluk, bu yöndeki çalışmalarla kanıtlanmaktadır. Böyle bir hizmet, ticareti kolaylaştırmakta ve tarafların çıkarlarını korumaktadır

Genel plarak teknik doğrulama işlemleri, yükün yola çıkasından önce tamamlandığı için, ihracatçılar malların geri döndürülmeyeceğinden emin olmakta, karşı taraf ise hızlı gümrükleme işlemlerinden faydalanmaktadır.

Teknik doğrulama hizmetleri ile güvenli olmayan, standartlara uymayan veya sahte malların gönderilmesi engellenmiş olmaktadır.

Bu kapsamda olmak üzere Endonezya resmi kuruluşları, ülkelerine gönderilecek ürünlerin standartlara uygunluğunu sağlamak ve insanların sağlık ve haklarını korumak için, ülkesine mal gönderecek firmalara, sevkiyat öncesi uygunluk onayı programı uygulamaktadır. Bu şekilde standartlara uymayan ve güvenilir olmayan ürünlerin ve sahte ürünlerin ülkeye girişi önlenmektedir. Yetkili kuruluşlar tarafından, sevkiyat öncesi ürünlerin fiziksel denetimi yapılmakta, gerekli durumlarda numuneler laboratuvarlarda test edilmekte, üretici firmada üretim süreçleri denetlenmekte, gerekli bütün belgeler kontrol edilmekte ve ürünün ilgili standartlara uygun olup olmadıkları değerlendirilmektedir.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile özel sektör ve kamu kuruluşlarına, kamu sektörü hizmetleri kapsamında teknik doğrulama konusunda birçok hizmetler vermektedir.

Kuruluşumuz bütün çalışmalarında, yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemlerine uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.