EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Gerilim Testi (Damar)

Elektrik enerjisine olan talep gün geçtikçe daha da büyümektedir. Burada en önemli nokta elektrik enerjisinin tüketicilere yüksek verimde, ekonomik ve kesintisiz bir şekilde ulaştırılmasıdır. Bu yüzden, elektrik üretim, iletim ve dağıtım firmalarının temel sorumlulukları, sistemdeki binlerce güç trafosunun durumunu önceden bilmek ve bir arıza yaşamadan gerekli önlemleri almaktır. Ancak sadece güç trafoları değil, konutlarda ve işyerlerinde kullanılan elektrik sistemlerinin de güvenilir ve kaliteli bir şekilde hizmet vermesi gerekmektedir. Burada en önemli iş elektrik enerjisinin iletildiği kablolara düşmektedir. Sistemin güvenilirliği, bu sistemi oluşturan elemanların kalitesine ve güvenilir olmasına bağlıdır.

Gerilim Testi (Damar)

Normal olarak bir gerilim altında bulunan kablolar, akımın kullanıcı ile temas etmesini önlemek için izolasyon malzemeleri ile sarılıdır. Avrupa Birliği ile uyum çalışmaları çerçevesinde mevzuatımıza aktarılan esaslara göre elektrikli ve elektronik bütün cihazların CE işareti taşımsı gerekmektedir. Bu işaret, cihazların insanların can güvenliğini tehlikeye atmadığını göstermektedir.

Kabloların gerilim testleri sırasında, kablo damarları ortam sıcaklığında bulunan su içinde bir saat bekletilmektedir. Daha sonra dört saat boyunca bir gerilim uygulanmaktadır.

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere gerilim testi (damar) hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60335-1 Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektriksel cihazlar için güvenlik kuralları
  • TS EN 60204 Makinelerin elektrik teçhizatında güvenlik
  • TS EN 60950 Bilgi teknolojisi cihazlarında güvenlik
  • TS EN 60601 Elektrikli tıbbi cihazlarda güvenlik

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. Gerilim testi (damar) hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.