EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Tekstil Sektörü Hizmetleri

Tekstil Sektörü Hizmetleri

Ülkemizde bir yandan uluslararası giyim markaları şube açarken, bir yandan da yerel markalar giderek küreselleşmektedir. Üretici firmaların ürün kalitelerini artmaları ile birlikte tekstil sektörü ülkemizin en büyük sanayi kollarından bir haline gelmiştir. Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği tarafından açıklanan rakamlar, ülkemizde son 35 yılda, tekstil sektörünün 17 milyar dolarlık bir ticaret hacmine ulaştığını gösteriyor. Bir başka bakış açısı ile toplam istihdamın yüzde 20’si tekstil sektöründedir.

Tekstil Sektörü Hizmetleri

Tekstil sektöründe yaşanan bu gelişmede muhakkak ki birçok konuda muayene, ölçüm, test ve analizler yapan ve değerlendiren laboratuvarların da büyük katkısı bulunmaktadır. Bu laboratuvarların bir kısmı, bir takım farklı çalışmalar gerektiren test ve analizleri yapabilme yeteneğine sahiptir. Daha önemlisi bu laboratuvarlar, Uluslararası Standartlar Örgütü tarafından geliştirilen ISO/IEC 17025 Deney ve kalibrasyon laboratuvarlarının yeterliliği için genel şartlar standardına uygun olarak akredite edilmişlerdir.

Laboratuvarımız, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile tekstil sektöründe faaliyet gösteren işletmelere başlıca şu hizmetleri vermektedir:

  • Fiziksel testler (örneğin aşınma dayanımı, boncuklanma, büküm, buruşmazlık açısı, dikiş açılması, dikiş kayması, dökümlülük, düğme vuruş, hav tutma, iplik muhavemeti, kopma mukavemeti, leke tutmazlık, oyuncak güvenliği, su buharı geçirgenliği, su emiciliği ve yırtılma mukavemeti testleri gibi).
  • Haslık testleri (örneğin asit damlatma, boyarmadde transferine karşı renk haslığı, deniz suyu, havuz suyu, hava şartlarında ışık, kuru temizleme, ozon, paslanma dayanımı, sıcak pres, sürtme, ter ve yıkama haslığı testleri gibi).
  • Kimyasal ve ekolojik testler (örneğin azo boyar madde, BHT içeriği, biyosit, fitalat, formaldehit, kanserojen madde, kozmetiklerde serbest formaldehit, çocuk metal aksesuarları ve metal ürünlerinde kurşun, lif sayısı, nem oranı, oyuncak güvenliği, pamukta merserizasyon, pestisitler, pH değeri ve yanmazlık apresi testleri gibi).
  • Mikrobiyoloji testleri (örneğin antibakteriyal aktivite, antifungal aktivite, deri ürünlerin küflenmeye karşı direnci, kağıt ve kağıt ürünlerinde fungus, kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler ve toplam mikroorganizma yükü testleri gibi).
  • Spesifik testler (örneğin deride ekstrakte edilebilen ağır metaller, deride formaldehit tayini, deride ışık haslığı, deride kopma mukavemeti ve uzama, deride pH değeri, deride su haslığı, halatların genel fiziksel ve mekanik özellikleri, kağıt ürünlerde emme hızı, kağıt ürünlerde kuru kopma mukavemeti ve koruyucu giyeceklerde yağmura karşı koruma testleri gibi).
  • Yanmazlık testleri (örneğin yatakların tutuşabilirliği, çocuk yatak kıyafetleri yanma davranışı, giysi ve giysilik kumaşlarda yanma, halı ve kilimlerin yüzey yanabilirliği, koruyucu giyeceklerde ısı ve aleve karşı koruma, döşeme ile kaplanmış mobilyanın yanabilirliği, motorlu taşıtlarda iç malzemelerin yanma davranışı, oyuncak güvenliği ve gece giysilerinin yanma davranışı testleri gibi).

Laboratuvarımız, yukarıda sayılan başlıklar altında yüzlerce test hizmetini verirken, yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemlerine uymakta ve kaliteli, hızlı, kusursuz ve güvenilir bir hizmet vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.