Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri
Muayene Hizmetleri

Gözetim Hizmetleri

Üçüncü taraf gözetim faaliyetleri, işletmelerin ürün ve üretim süreçlerinin tarafsız ve bağımsız uzmanlar tarafından, yürürlükteki yasal düzenlemeler ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlar çerçevesinde uygunluğunun değerlendirilmesi çalışmalarını kapsamaktadır. Bu çalışmalar aynı zamanda işletmelerde kullanılan iş makinalarının, güvenlik tedbirlerinin ve ürün kalitesini etkileyecek unsurların gözetim ve kontrol çalışmalarını da kapsamaktadır.

gozetim

Gözetim hizmetleri aynı zamanda, ürün ve hizmetlerin tüketicilere sunulmadan önce, miktar, kalite, ambalajlama, etiketleme, depolama, yükleme, taşıma ve bunlara benzer koşulların da uygunluğunun kanıtlanması amacı ile yapılmaktadır.

Gözetim çalışmaları ile bir yandan üretim süreçleri kontrol altına alınırken, bir yanda da üretim faaliyetlerinde çalışanların can güvenliği ve işletmelerin mal güvenliği sağlanmış olmaktadır. Bu kapsamda yapılan, örneğin kaldırma ekipmanlarının yük testleri, iş makinalarının değerleme çalışmaları, bir takım mekanik ve fiziksel testler ya da çalışanların bir takım maruziyet değerlerinin tespit edilmesi çalışmaları, hem ürün kalitesine hem de çalışan sağlığına verilen önemin kanıtlanması anlamına gelmektedir.

Akredite muayene kuruluşları tarafından verilen muayene ve gözetim hizmetlerinde, bu konuda eğitimli ve uzman bir personel kadrosu görev almakta ve hassas ve kalibreli ölçüm araçları kullanılmaktadır. Bu çalışmaların kapsamına çekiciler, çekici dozerler, kazıcı yükleyiciler, skreyper, greyderler, silindirler, beton pompaları, fore kazık makinaları, ekskavatörler, kırıcı ve delici makinalar, sondaj makinaları ve kompresörler gibi çok sayıda iş makinası girmektedir. Bu iş makinaları karayollarında kullanılmadığı için karayolu trafik muayenesi kapsamına girmemektedir. Oysa bunların iş güvenliği açısından periyodik olarak kontrol ettirilmeleri, iş kazalarının yaşanmaması açaısından son derece önemlidir.

Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 2013 yılında yürürlüğe konulan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği yayınlanmıştır. Söz konusu yönetmelikte, yüklerin kaldırılmasında kullanılan iş ekipmanları, yüksekte yapılan geçici işlerde kullanılan iş ekipmanları, özel tipteki iş ekipmanları, el merdivenleri, iskeleler, kaldırma ve iletme ekipmanları, basınçlı kap ve tesisatlar ve tezgahlar başlıkları altında, makinaların ve ekipmanların hangi periyotlarda muayene ve kontrollerinin yapılması gerektiğine ve bu kontrollerde hangi yasal düzenlemelere ve standartlara uyulması gerektiğine yönelik esaslar yer almaktadır.

Yetkili muayene kuruluşları tarafından gerçekleştirilen muayene hizmetleri arasında gözetim hizmetleri de bulunmaktadır. Kuruluşumuz bu kapsamda olmak üzere, güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile bu çerçevede başlıca şu hizmetleri vermektedir:

 • Bina yalıtım incelemesi ve ısıl kapasite incelemeleri
 • Can halatlarının incelenmesi ve yük testi
 • Depolama sistemleri ve raf analizi
 • Halat testleri ve değerlemesi
 • İmalat süreçlerinin gözetim kontrolleri
 • Kaldırma aparatlarının yük testi
 • Lunapark makinalarının kontrolleri
 • Makina değerlemesi
 • Mekanik ve fiziksel testler
 • Temiz oda test ve ölçümleri
 • Titreşim maruziyeti ölçümleri

Bu çalışmalarda, yürürlükte olan yasal düzenlemeler ve yerli ve yabancı standartlar dikkate alınmakta ve kusursuz bir şekilde hizmet verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.