EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Gerilimli Bölümlere Erişilmeye Karşı Koruma Testi

Çeşitli sanayi kuruluşlarında karşılaşılan tehlikeli durumların başında, özellikle parlayıcı ve patlayıcı ortamlarda bulunan elektrik tesisatları gelir. Bir elektrik arkı kıvılcımı, sürtünme kıvılcımı, statik elektriklenme veya yıldırım düşmesi gibi olaylar neticesinde, parlayıcı ve patlayıcı ortamlar bir yangına neden olabilmektedir. Bu açıdan gelişmiş laboratuvarlarda yapılan gerilimli bölümlere erişilmeye karşı koruma testleri büyük önem taşımaktadır.

Gerilimli Bölümlere Erişilmeye Karşı Koruma Testi

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan Belirli Gerilim Sınırları Dahilinde Kullanılmak Üzere Tasarlanmış Elektrikli Teçhizat İle İlgili Yönetmelik, çalışanların güvenliğini sağlamak amacı ile elektrikli cihazların sahip olması gerekli güvenlik koşullarını ve uygunluk değerlendirme süreçlerini açıklamaktadır. Burada ifade edilen elektrikli cihazlar şu özelliktedir:

  • 50 ile 1000 volt alternatif akım arasında anma gerilimlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış olanlar
  • 75 ile 1500 volt doğru akım arasında anma gerilimlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış olanlar

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere gerilimli bölümlere erişilmeye karşı koruma testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60335-1 Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektriksel cihazlar için güvenlik kuralları
  • TS EN 50274 Alçak gerilim anahtarlama ve kontrol düzeni üniteleri - Elektrik çarpmasına karşı koruma - Tehlikeli gerilimli bölümlere istenmeden yapılan doğrudan temasa karşı koruma

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. Gerilimli bölümlere erişilmeye karşı koruma testi hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.