EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Can Halatlarının İncelenmesi ve Yük Testi

Çalışma yapılan yer eğer yüksekse, çalışanların düşmesi durumunda yaralanma veya sakat kalma riski bulunmaktadır. Hatta gerekli önlemlerin alınmamış olması durumunda çoğu zaman çalışanlar yaşamlarını kaybetmektedir. Bu tür çalışma şekline yüksekte çalışma denmektedir ve yasal düzenlemelerde güvenlik önlemlerinin alınması gereken yükseklik 3 metre olarak belirlenmiştir. Buna göre yüksekliği 3 metreden fazla olan ve çalışanlar için düşme veya kayma riski bulunan yerlerde çalışanlara, çatılarda kiremit döşeyen veya olukları yapan veya onaran çalışanlara, binaların dış cephe boya işleri yapanlara, kuyu, galeri ve bunlar gibi toprak seviyesinin altında çalışanlara mutlaka can halatları (güvenlik kemerleri) verilmek zorundadır.

Can Halatlarının İncelenmesi ve Yük Testi

İnşaat sektöründe yüksekte çalışmayı gerektiren birçok iş bulunmaktadır. Bu tür çalışmalarda bel kemeri yerine can halatlarının kullanılması gerekmektedir. Bir düşme durumunda bel kemerlerinde çalışanların vücuduna tek noktadan büyük bir güç binmektedir. Can halatlarında ise bu yük bütün vücuda dağıtılmış olmaktadır.

Akredite muayene kuruluşları tarafından verilen gözetim hizmetleri kapsamında, can halatlarının incelenmesi ve yük testi hizmeti de bulunmaktadır. Bu çalışmalarda başvurulan belli başlı standartlar şunlardır:

  • TS EN 1261 Halatlar - Genel hizmetler için - Kendir (kenevir) lifli
  • TS EN 1891 Yüksekten düşmeye karşı personel koruyucu teçhizat - Düşük uzamalı, özlü lif halatlar
  • TS EN 360 Kişisel koruyucu donanım - Yüksekten düşmeye karşı - Geri sarmalı tipte düşme önleyiciler
  • TS EN 361 Kişisel koruyucu donanım - Belirli bir yükseklikten düşmeye karşı - Tam vücut kemer sistemleri
  • TS EN 362 Yüksekten düşmeye karşı kişisel koruyucu donanım – Bağlayıcılar
  • TS EN 364 Yüksekten düşmeye karşı personel koruyucu teçhizat - Deney metotları
  • TS EN 353-1 Düşmeye karşı kişisel koruyucu donanım - Ankraj hattı içeren kılavuzlanmış tipteki düşme önleyiciler - Bölüm 1: Rijit ankraj hattı içeren kılavuzlanmış tipteki düşme önleyiciler

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate alarak gözetim hizmetleri kapsamında can halatlarının incelenmesi ve yük testi hizmeti vermektedir. Bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli sonuçlar alınmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.