EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Laboratuvar Tasarımı, İşletmeye Alma ve İşletme Hizmetleri
Kimyasal Maddeler

Laboratuvar Tasarımı, İşletmeye Alma ve İşletme Hizmetleri

Laboratuvar tasarımında dikkate alınması gereken birçok faktör bulunmaktadır. Örneğin tehlikeli kimyasal maddelerin kullanımı ve korunması birçok riskler barındırmaktadır ve bu nedenle laboratuvarlar ile laboratuvar dışı aktivitelerin yapıldığı alanların birbirinden ayrı olması gerekmektedir. Uzman ve teknisyenlerin çalışma alanları laboratuvarlara yakın olmalıdır. Laboratuvarlarda kayıtları tutmak ve not almak için ıslak çalışma alanlarından ayrı alanlar olmalıdır.

laboratuvar-tasarimi-isletmeye-alma-ve-isletme-hizmetleri

Laboratuvarlarda çalışma alanlarının yerleri planlanırken, kimyasal maddelerin korunduğu dolaplar, ocaklar, biyogüvenlik kabinleri, buzdolapları ve derin dondurucuların konulacağı alanlar dikkate alınmalıdır. Havalandırma kanallarının olması yaşamsal öneme sahiptir. Tavan yüksekliğinin belli bir yükseklikte olması gerekmektedir.

Ayrıca pencerelerin tezgahlardan yüksekliği, koridor genişliği, personelin çalışacağı tezgah genişliği, cam malzemelerin yıkanacağı lavabo derinliği ve muslukların yüksekliği gibi değerler, standartlara uygun olmalıdır. Bu sayılanlar dışında laboratuvar yüzeyleri, duvarlar ve tavan, tezgahlar, lavabolar, kapılar, tehlikeli kimyasal muhafaza kabinleri, tehlikeli atık muhafaza alanları, çeker ocaklar ve güvenlik için belirlenmiş standartlara uyulmuş olmalıdır.

Laboratuvar çalışanları, laboratuvarların yapısal özellikleri ve işleyişi bakımından birçok tehlikeler ve biyolojik risk faktörleri ile biraradadır. Çalışanların bu risklerden ve laboratuvar kaynaklı enfeksiyonlardan korunması bakımından biyogüvenlik yaklaşımları çok önemli olmaktadır. Bu yüzden temel mikrobiyoloji uygulamalarının iyi bilinmesi, güvenilir laboratuvar ekipmanlarının kullanılması ve çalışma alanlarının işlevsel tasarlanması gerekmektedir.

Bütün bu açıklamalar, laboratuvar tasarımlarının ve işletmeye alma ve işletme hizmetlerinin önemini ortaya koymaktadır.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere, kimyasal maddeler ölçüm, test ve analizleri kapsamında birçok laboratuvar tasarımı, işletmeye alma ve işletme hizmetleri vermektedir. İşte verilen başlıca hizmetler şunlardır:

  • Tasarım hizmetleri
  • Ekipman şartnamesi hazırlama hizmetleri
  • Yöntem geliştirme ve doğrulama hizmetleri
  • Dokümantasyon hizmetleri
  • Laboratuvar işlemleri ve bakımı hizmetleri
  • Raporlama hizmetleri
  • Kalite güvence hizmetleri

Kuruluşumuz, işletmelerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yukarıda sayılanlar dışında da gerek duyulacak başka hizmetler vermektedir. Bütün bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemlerine uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.