EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Portal Vinç Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Portal vinçler, genelde zemine düşenen raylar üzerinde hareket ettirilen ve dört ayağı olan, kaldırma ve iletme araçlarından birdir. Küçük ve orta ağırlıkta yükleri ve malzemeleri taşıyan modellerinde lastik tekerlekler kullanılmaktadır.

Portal Vinç Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Portal vinçlere çoğu zaman sehpalı vinç, liman vinci veya ayaklı vinç dendiği de olmaktadır. Bu vinçlere son yıllarda oldukça fazla iş düşmektedir. 120 metreye kadar yüksekliğe yükleri kaldırabilir ve 800 tona kadar ağırlık taşıyabilirler.

Genelde portal vinçler tek kirişli veya çift kirişli olarak üretilmektedir. Üzerindeki motorun gücüne bağlı olarak hızları ve yükseğe kaldırma mesafeleri farklı olmaktadır. Bu vinçlerin yakıt ile çalışan veya elektrik motoru ile çalışan çeşitleri bulunmaktadır.

Portal vinçler kapalı ortamlarda ve açık alanlarda kullanılabilir. Nemli ve yağışlı ortamlarda ya da kimyasal ortamlarda da çalışması mümkündür. Keza çok yüksek sıcaklıklarda veya eksi 40 dereceye kadar soğuk havada çalışabilir. Rüzgarın çok kuvvetli olduğu anlarda fırtınaya karşı güvenlik sistemi bulunmaktadır. Bu hava koşullarında portal vinç stop eder ve kıskaçlarını kullanarak rayı kavrar.

Genel olarak portal vinçler limanlarda, demir çelik tesislerinde, mermer işletmelerinde ve inşaat alanlarında, kaldırma, yükleme, taşıma ve depolama gibi işlerde kullanılmaktadır.

Portal vinçler, yük altında çalıştıkları için, işletmelerde can ve mal güvenliğini sağlamak önemli olmaktadır. Yetkili muayene kuruluşları tarafından gerçekleştirilen, portal vinçlerin test ve muayeneleri çalışmalarında göz önünde tutulan birkaç standart şunlardır:

  • TS 10116 Kaldırma ve taşıma makinaları - Vinçler - Muayene ve deney metotları
  • TS EN 12385-3 Çelik tel halatlar - Güvenlik - Bölüm 3: Kullanım ve bakım bilgileri
  • TS ISO 4309 Vinçler - Tel halatlar - Muayene ve hizmet dışı bırakmak için uygulama kuralları

Kuruluşumuz, test ve muayene hizmetlerini verirken, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate almaktadır. Aynı şekilde kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında, portal vinçlerin periyodik kontrol ve muayene hizmetleri de verilmektedir. Bütün bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.