EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

İzolasyonun DC Gerilime Uzun Süreli Dayanma Testi

Doğru akım, zaman içinde şiddeti ve yönü değişmeyen akımlardır. DC kısaltması ile gösterilir (direct current). Dorğu akımda elektrik hep aynı yöne akar ve harcanacak güç değişmiyorsa doğru akım değeri de değişmez. Kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren piller, akümülatörler ve hareket enerjisini elektrik enerjisine çeviren dinamolar hep doğru akım üretirler. Doğru akım, haberleşme cihazlarında, radyo ve televizyon gibi elektronik cihazlarda, elektrikli araçlarda ve elektrik motorlarında kullanılır.

İzolasyonun DC Gerilime Uzun Süreli Dayanma Testi

Elektrik enerjisi eğer yüksek güçlerde ve uzak mesafelere taşınacaksa, bunu doğru akım sistemleri ile yapmak mümkün değildir. Ancak son yıllarda geliştirilen tekonolojik yenilikler sayesinde 1980’lerden itibaren güç iletiminde yeniden doğru akıma geçilmeye başlanmıştır.

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere izolasyonun DC gerilime uzun süreli dayanma testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60335-1 Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektriksel cihazlar için güvenlik kuralları
  • TS EN 62626-1 Alçak gerilim anahtarlama düzeni ve kontrol düzeni mahfazalı donanımları - Bölüm 1: Tamir ve bakım çalışmaları sırasında izolasyon sağlamak için IEC 60947-3’ün kapsamı dışındaki mahfazalı anahtar ayırıcılar
  • TS EN 62068 Elektrik izolasyon malzemeleri ve sistemleri - Tekrarlayan gerilim darbelerine altında elektrik dayanıklılık değerlendirme genel metot

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. İzolasyonun DC gerilime uzun süreli dayanma testi hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.