EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

İstif Makinası Periyodik Kontrol ve Muayenesi

İstif makinaları, yüklerin ve malzemelerin kolay, hızlı ve pratik bir şekilde, bulundukları yerden kaldırılması, yüklenmesi, nakledilmesi, boşaltılması ve istiflenmesi gibi birçok işlerde kullanılan ve işletmelerin oldukça fazla tercih ettikleri makinalardır. Tasarımlarında, kolay kullanılmasına, uzun ömürlü olmasına ve çok az güç harcanarak yüklerin güvenli bir şekilde istiflenmesine olanak sağlamasına önem verilmektedir. Bugün üretilen istif makinaları çok yönlü kullanılmakta ve yüklerin taşınması yanı sıra bir yandan transpalet görevi görmekte bir yandan da belli yüksekliklere kaldırmada forklift görevi görmektedir. Bir kısmı el gücü ile çalışırken bir kısmı elektrikli ve akülü olarak üretilmektedir. Genelde istif makinaları 2.5 metreye kadar kaldırma mesafesine ve 1.5 tona kadar kaldırma kapasitesine sahiptir.

İstif Makinası Periyodik Kontrol ve Muayenesi

İstif makinalarının ön kısmında, genişliği ayarlanabilir çatallar bulunur. Bu çatallar yükün altına girer ve hidrolik güç sayesinde yük kaldırılır, taşınır, boşaltılır veya istiflenir. İşletmelerde bakımları çok kolaydır. Ayrıca İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ne düzenli bakımlarının yaptırılması gerekmektedir.

İstifleme çalışmaları, bugün her ölçekten işletmeler için emek ve zaman maliyeti sağlamaktadır ve işletmelerin rekabet gücünü arttırmaktadır. Yüklerin taşıma araçlarına, raflara ve farklı platformlara hızlıca yüklenmesi ve taşınması ve buralarda istiflenmesi işletmelere büyük avantaj sağlanmaktadır. İç veya dış mekanlarda, uzun mesafeli taşıma ve yoğun taşıma işleri için kullanışlıdır.

Yetkili muayene kuruluşları tarafından istif makinalarının test ve muayeneleri yapılmaktadır. Bu çalışmalarda dikkate alınan başlıca standartlar şunlardır:

  • TS 10689 Paletli istifleyiciler ve yüksek kaldırma platformlu istif makinaları kararlılık deneyleri
  • TS 10123 ISO 2328 İstif makinaları (forklifler) - Kancalı tip çatal kollar ve çatal kol taşıyıcı tablaları - Bağlama boyutları
  • TS 10124 İstif makinaları (forklift) - Çatal kollar-Boyutlar
  • TS 10125 İstif makinaları (forklift) - Kancalı tip - Çatal kollar - Terimler
  • TS 10201 ISO 3184 İstif makinaları - Ulaştırma ve ayaklı tip - Kararlılık deneyleri

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrollerini gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biri de istif makinalarının periyodik kontrol ve muayenesidir. Bu çalışmalar yürürlükte olan yasal düzenlemeler ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlar esas alınarak kusursuz bir şekilde verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.