EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

LVD Testi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Belirli Gerilim Sınırları İçin Tasarlanan Elektrikli Ekipman İle İlgili Yönetmelik (2014/35/AB) çıkarılmıştır. Bu yönetmelik kısaca Alçak Gerilim Yönetmeliği olarak bilinmektedir ve Avrupa Birliği ülkelerinde yayınlanan aynı isimli direktif esas alınarak hazırlanmıştır (LVD, low voltage directive).

LVD Testi

Bu yönetmelik, genel olarak alternatif akım için 50 Volt - 1000 Volt arası, doğru akım için 75 Volt - 1500 Volt arasındaki gerilimlerde kullanılmak üzere üretilen her türlü elektrikli araçları kapsamaktadır. Söz konusu yönetmelikte elektrikli araçların, güvenlik gerekleri ve uygunluk değerlendirme çalışmaları tamamlandıktan sonra piyasaya sunulması için gereken güvenlik koşullarını ve uygunluk değerlendirme çalışmalarına yönelik esasları düzenlemektedir. Gelişmiş laboratuvarlarda yapılacak alçak gerilim testlerinde de bu esaslara uyulmaktadır.

Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere LVD testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60335-1 Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektriksel cihazlar için güvenlik kuralları
  • TSE EU GUIDE (73/23/EEC) AB konsey yönetmeliği uygulama rehberi - Belirli gerilim sınırları dâhilinde kullanılmak üzere tasarlanmış elektrikli teçhizat (73/23/EEC)
  • TS EN 60204 Makinelerin elektrik teçhizatında güvenlik
  • TS EN 60950 Bilgi teknolojisi cihazlarında güvenlik
  • TS EN 60601 Elektrikli tıbbi cihazlarda güvenlik
  • TS EN 61204 Alçak gerilim güç kaynakları, DA çıkışlı - Performans karakteristikleri ve güvenlik kuralları

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. LVD testi hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.