EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Mobil Vinç Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Mobil vinçler, taşınabilir vinçlerdir. Tekerlekli veya paletli olarak üretilen bu vinçler kolayca istenilen yere taşınmakta ve kullanılmaktadır. Standart bir iş makinesi olan mobil vinçlerin çeşitli modelleri bulunmaktadır. Kullanımları basit olmasına karşın, ağır yükleri kaldırıp taşımada işletmelere oldukça emek ve zaman tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca gerekli güvenlik önlemlerinin alınması bu vinçler için daha kolaydır. İnşaat sektörü ve fabrikalar başta olmak üzere oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Mobil Vinç Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Ancak kullanım amacı ne kadar farklı olursa olsun mobil vinçlerin özellikleri, çalışma prensipleri ve yük taşıma kapasiteleri birbirinden farklıdır. Ancak ortak noktaları istenilen yükleri bir yerden başka bir yere taşımaktır.

Taşınabilir olmaları, her yere ulaşım kolaylığının olması, kullanışının pratik ve kolay olması ve kısa mesafelerde yüklerin ve malzemelerin taşınmasında kolaylık sağlaması bakımlarından mobil vinçler işletmelere birçok avantaj kazandırmaktadır. Ancak bu avantajları yanında mobil vinçlerin, çok ağır yükler için uygun olmaması, yükler taşınırken bir takım riskler taşıması, özellikle eğimli alanlarda devrilme riskinin fazla olması ve sadece kısa mesafelerde kullanılabilmesi gibi olumsuz yanları da bulunmaktadır.

Uygulamada mobil vinçler ağır iş makineleri olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden iş sağlığı ve güvenliği bakımından gerekli önlemlerin alınması zorunludur. Bu vinçler kullanılırken çalışanların can güvenliğini tehlikeye atmaması gerekmektedir. Yetkili muayene kuruluşları tarafından gerçekleştirilen, mobil vinçlerin test ve muayeneleri çalışmalarında göz önünde tutulan birkaç standart şunlardır:

  • TS EN 13000 Vinçler - Mobil vinçler
  • TS EN 13001-3-2 Vinçler - Genel tasarım - Bölüm 3-2: Donam sistemlerinde tel halatların yeterlilik sınır durumları ve dayanıklılık
  • TS 10162 Mobil vinçler - Tambur ve makara boyutları
  • TS ISO 8566-2 Vinçler - Kabinler - Bölüm 2: Mobil vinçler

Kuruluşumuz, test ve muayene hizmetlerini verirken, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate almaktadır. Aynı şekilde kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında, mobil vinçlerin periyodik kontrol ve muayene hizmetleri de verilmektedir. Bütün bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.