EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Asılı Erişim Donanımı Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Asılı erişim donanımları aslında şu üç grupta ele alınmaktadır: Kalıcı erişim donanımları (yapıların cephe bakım üniteleri gibi), geçici erişim donanımları (elektrikli asma iskeleler ve asansör montaj vinçleri gibi) ve yük taşıyan kaldırma ve indirme ekipmanları (vinçler gibi).

Asılı Erişim Donanımı Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Asılı erişim donanımları da İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği esasları çerçevesinde kaldırma iletme makinaları kapsamına girmektedir ve bu tür donanımların belli üretim ve kurulum standartlarına uygun olması gerekmektedir.

Üretim standartları konusunda TS EN 1801 standardına uyulmaktadır. Bu standart, kapasite, kaldırma mekanizması sayısal değerleri, konstrüksiyon, güvenlik ekipmanları, askı kolu veya konsolu ya da taşıyıcı askı donanımı, çelik halatı, rüzgar, yağmur, nem ve benzeri dış faktörler ve kumanda sistemleri ile ilgili kriteleri düzenlemektedir.

Kurulum standartları konusunda da yine aynı standarda uyulmaktadır. Bu standart, askı kolu veya konsolu tipi (uzunluk, kesit, uygulama yeri ve benzeri kriterler), toplam asılı yük (yani platform ağırlığı ve taşıma kapasitesi), civatalar, pimler ve bunlar gibi bağlantı elemanlarını ve tiplerini düzenlemektedir.

Ayrıca asılı erişim ekipmanlarının düzenli bakımlarının yapılması ve sonuçların raporlanması gerekmektedir. Bakım çalışmaları kapsamında periyodik kontrollerin, genel kontrollerin, arıza bakım ve teknik servis hizmetlerinin, statik testlerin, dinamik testlerin ve elektrik testlerinin uygun şekilde yapılması gerekmektedir.

Bu çalışmalarda dikkate alınan başlıca standartlar şunlardır:

  • TS EN 1808 Asılı erişim donanımı güvenlik kuralları - Tasarım hesapları, kararlılık kriterleri, yapılış - Deneyler
  • TS EN 1495 Kaldırma platformları - Sütunlu çalışma platformları
  • TS EN 12159 İnşaat asansörleri - Personel ve malzeme taşımak için - Düşey kılavuz raylı, kabinli
  • TS EN 12385-3 Çelik tel halatlar - Güvenlik - Bölüm 3: Kullanım ve bakım bilgileri

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrollerini gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biri de asılı erişim donanımları periyodik kontrol ve muayenesidir. Bu çalışmalar yürürlükte olan yasal düzenlemeler ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlar esas alınarak kusursuz bir şekilde verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.