EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Maksimum İletken Çalışma Sıcaklığında İzolasyon Direnci Testi

Sıcaklığın yükselmesi ile birlikte izolasyon direnci düşer. Bu nedenle sıcaklığa bağlı olarak izolasyon dirençleri önceden tespit edilmektedir. Aslına bakılırsa bütün yalıtım malzemelerinin randımanı, bu malzemelerin çalışma durumundaki sıcaklığı ile ilişkilidir. Sıcaklık yükselirse, izolasyon malzemesi kimyasal özelliklerini kaybeder. Bu ise izolasyon malzemesinin ömrünü kısaltır. Bu nedenle yalıtım malzemelerinden uzun süreli randıman bekleniyorsa, sıcaklık limitlerinin test edilmesi gerekmektedir. Yalıtkan malzemelerin sıcaklığa bağlı mukavemet değişimi belli bir katsayıya göre gerçekleşir.

Maksimum İletken Çalışma Sıcaklığında İzolasyon Direnci Testi

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere maksimum iletken çalışma sıcaklığında izolasyon direnci testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60335-1 Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektriksel cihazlar için güvenlik kuralları
  • TS EN 62631-3-3 Dielektrik ve katı yalıtım malzemeleri rezistif özellikleri - Bölüm 3-3: Rezistif özelliklerinin belirlenmesi (DC yöntemleri) - İzolasyon direnci
  • TS EN 60404-11 Manyetik malzemeler - Bölüm 11: Manyetik yaprak ve şeritlerin yüzey yalıtım direncinin belirlenmesi için kullanılan deney yöntemi
  • TS EN 62631-1 Katı elektrik yalıtım malzemelerinin dielektrik ve özdirenç özellikleri - Bölüm 1: Genel
  • TS EN 62631-3-2 ... Bölüm 3-2: Direnç özelliklerinin belirlenmesi (DA yöntemler) - Yüzey direnci ve yüzey özdirenci

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. Maksimum iletken çalışma sıcaklığında izolasyon direnci testi hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.