EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Çekici Dozer Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Günümüzde birçok sektörde birbirinden farklı özelliklerde çok sayıda iş makinaları kullanılmaktadır. Genel amaçlı iş makinaları dendiği zaman akla ilk gelen dozerler olmaktadır. Halk arasında da iş maknası dendiği zaman dozerler anlaşılmaktadır. Ancak özellikle çekici dozerler, ayrı özellik ve yeteneklere sahip iş makinalarıdır. Çekici dozerlerin, bıçaklarının eni, yüksekliği, tam kaldırıldığı zaman bıçaklarının yerden yüksekliği, maksimum eğimi, en fazla bıçak yatma açısı, hidrolik eğimi, maksimum kazma derinliği ve itici kol muylu açıklığı gibi birçok özelliği söz konusudur.

Çekici Dozer Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Çekici dozerler bıçak fonksiyonlarına göre, düz bıçaklı, yan açılı bıçaklı ve eğimli bıçaklı şeklinde sınıflandırılmaktadır. Yürüyüş sistemine göre de paletli ve lastik tekerlekli olarak sınıflandırılmaktadır. Hareket aktarma sistemlerine göre ise, tork konverterli, hidrolik şanzımanlı ve hidrostatik şanzımanlı olarak sınıflandırılmaktadır.

İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği esaslarına göre çekici dozerlerin her yıl en az bir defa periyodik kontrollerinin yaptırılması gerekmektedir. Bu çalışmalar yetkili muayene kuruluşlarında görevli makina mühendisleri, makina teknikerleri ve yüksek teknikerler tarafından yapılmaktadır. Genelde bu çalışmalarda J1265-198803 Dozer bıçakları kapasite değerlendirme standardı esas alınmaktadır. Bu standardın amacı, dozer bıçaklarının kapasitelerinin hesaplanması için tek tip bir yöntem oluşturmaktır.

Muayene kuruluşları tarafından verilen iş makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında, çekici dozer periyodik kontrol ve muayenesi hizmetleri de bulunmaktadır. Bu çalışmalarda başvurulan belli başlı standartlar şunlardır:

  • TS 1230-2 ISO 7129 İnşaat kazı makinaları - Çekicili dozerler, greyderler ve skreyperlerde kullanılan kesici uçlar - Ana şekiller ve temel ölçüler
  • TS 10278 ISO 6747 İnşaat ve kazı makinaları - Çekici dozerler - Terimler ve ticari özellikler
  • TS EN 474-1 İnşaat ve kazı makinaları - Güvenlik - Bölüm 1: Genel özellikler
  • TS EN 474-2 ... Bölüm 2: Çekici dozerler için özellikler

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate alarak iş makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında çekici dozer periyodik kontrol ve muayenesi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli sonuçlar alınmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.