EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Cruelty Free Belgesi

Cruelty Free Belgesi

Cruelty Free yani "zulümsüz" veya "hayvanlar üzerinde test edilmemiş" gibi anlamlara gelmektedir. Tüketicilerin Cruelty Free etiketlerinin her zaman düşündüğümüz anlama gelemeyebileceğinin farkında olması gerekir. Şu anda hiçbir devlet kurumu bu terimleri tanımlamadığı veya kullanımları için standartlar belirlemediği için, kendi Cruelty Free etiketlerini tanımlamak bireysel şirketlere bırakılmıştır.

Tüketiciler günümüzde sıklıkla kozmetik etiketlemede Cruelty Free (Zulümsüz) veya "Hayvanlar Üzerinde Test Edilmemiştir" gibi sertifikaları aramaktadırlar. Cruelty Free sertifikaları ve etiketleri, tüketicileri satın aldıkları kişisel bakım ürünleri konusunda bilinçli seçimler yapmaya teşvik eder. Hayvanları önemseyen tüketiciler, laboratuvar hayvanlarının yararına olan insancıl kararlar alabilirler.

Bazı kozmetik şirketleri, etiketleme veya reklamlarında bu tür iddialarla ürünlerini tanıtmaktadır. Bu terimlerin yasal tanımları olmadığı için kozmetik firmaları tarafından bu ifadelerin sınırsız kullanımı mümkündür.

Bazı şirketler bu tür iddiaları yalnızca bitmiş kozmetik ürünlerine uygulayabilir. Bununla birlikte, bu şirketler, ürün veya içerik güvenliğini doğrulamak için gerekli olan herhangi bir hayvan testini yapmak için hammadde tedarikçilerine veya sözleşmeli laboratuvarlara güvenebilir. Diğer kozmetik şirketleri, ürün güvenliğini kanıtlamak için bilimsel literatür, hayvan dışı testler, hammadde güvenlik testleri veya kontrollü insan kullanımı testlerinin kombinasyonlarına güvenebilir.

Kısacası, "resmi" veya hükümet tarafından onaylanmış Cruelty Free etiketi diye birşey yoktur. Vicdanlı tüketiciler, kendileri hayvanlar üzerinde test yapmayan, ancak başka yerlerde toplanan hayvanlar üzerinde test edilmiş güvenlik verilerine dayanan şirketler, alternatif araştırmalara bir dereceye kadar taahhütte bulunanlar ve bunu yapan şirketler tarafından yapılan ürünler arasında bazı çok karmaşık seçimler yapmaya bırakılır.

Cruelty Free etiketli bir ürünün gerçektende "zulümsüz" ve "hayvanlar üzerinde test edilmemiş" olduğuna emin olabilmek için, ürünün Cruelty Free sertifikasını nereden temin ettiği son derece önemlidir. Özellikle kozmetik ürünlerde hayvan zulmü son derece hassas bir konu olduğundan, üreticinin beyanlarına güvenmek yerine, uluslararası akreditasyonlara sahip, tam bağımsız ve tarafsız bir laboratuvar tarafından verilen sertifikalara güvenilmelidir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.