EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Kaldırım ve Yürüyüş Yolları Muayeneleri

Modern şehircilik anlayışında insanların bir yerden bir yere yaya ulaşımında kullanılan kaldırımlar ve yürüyüş yollarının önemi çok fazladır. Kaldırımlar insanları araç trafiğinin tehlike ve risklerinden uzak tutarken, yürüyüş yolları hem yürüyüş için hem de spor yapmak için insanlar tarafından kullanılıyor. Yürüyüş yolları daha çok spor amaçlı düşünüldüğü için, yapımında kullanılan malzemeler, zemin yapısına bağlı olarak kaldırımlara göre biraz daha yumuşak özelliktedir.

Kaldırım ve Yürüyüş Yolları Muayeneleri

Özellikle büyük yerleşim yerlerinde belediyeler, insanların can sağlığını korumak ve sağlıklı olmalarına destek olmak amacı ile kaldırımlar, yürüyüş yolları ve bisiklet yollarının yapımına önem vermektedir. Şehirlerin sağlıklı ve düzenli birer yaşam alanı olmalarında bunların çocuklar, yaşlılar ve engelliler dahil herkes tarafından sorunsuzca kullanılmaları önemli olmaktadır. Bu yüzden de işlevsel olmaları için belli kriterlere ve standartlara uygun olmaları gerekir. Örneğin kaldırım ve yürüş yollarının kaplama malzemeleri, insanların hareketlerini zora sokmamalı, yağmur sularını biriktirmemeli, kaygan olmamalı ve belirlenmiş ölçülere uygun olmalıdır.

Kısaca kaldırımlar ve yürüyüş yolları, doğrudan insan sağlığı ve güvenliği ile ilgilidir. Bu bakımından kontrol ve muayeneleri önem taşımaktadır. Akredite muayene kuruluşları tarafından verilen çevre muayene hizmetleri arasında kaldırım ve yürüyüş yollarının muayene hizmeti de bulunmaktadır. Bu çalışmalarda başvurulan belli başlı standartlar şunlardır:

  • TS 12576 Şehir içi yollar - Kaldırım ve yaya geçitlerinde ulaşılabilirlik için yapısal önlemler ve işaretlemelerin tasarım kuralları
  • TS 12716 Şehir içi yollar - Yaya kaldırımlarındaki koruyucu engeller için tasarım kuralları
  • TS 436 EN 1340 Zemin döşemesi için beton bordür taşları - Gerekli şartlar ve deney metotları
  • TS 7937 Şehiriçi yolları - Yaya kaldırımı boyutlandırma ve yapım esasları
  • TS EN 15651-4 ... Bölüm 4: Yaya yollarının döşeme derzlerinde kullanılan derz sızdırmazlık malzemeleri

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esasları ve ilgili standartlar doğrultusunda, çevre muayeneleri kapsamında kaldırım ve yürüyüş yollarının düzenli kontrol ve muayenelerini de yapmaktadır. Bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanmakta ve eğitimli ve deneyimli çalışanlar ile hızlı, güvenilir ve kaliteli sonuçlar almaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.