EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Mekanik, Hidrolik, Pnömatik Basit Kaldırıcılar Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Yürürlükte olan yasal düzenlemelere göre işverenler, çalışanların sağlığını ve çalışma ortamının güvenliğini sağlamak bakımından gerekli bütün önlemleri almak zorundadır. Aynı şekilde çalışanlar da iş sağlığı ve güvenliği konusunda alınan bütün önlemlere uymak zorundadır. Yani karşılıklı olarak her iki tarafa da düşen yükümlülükler bulunmaktadır.

Mekanik, Hidrolik, Pnömatik Basit Kaldırıcılar Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Kaldırma ve iletme makinaları, kullanıldığı alanlarda devrilmeye, düşmeye ve kontrol dışı hareketlere karşı kararlılık gösterecek şekilde tasarlanmalı ve üretilmelidir. Kaldırma makinalarının karşılaştıkları en büyük riskler dengesizlikten kaynaklanan risklerdir. Yüklerin kaldırılmasında ve iletilmesinde kullanılan makinalar, kullanımları sırasında, dayanıklı ve sağlam olmak, özellikle de kaldırılacak yük ve malzemeler için belli kaldırma noktalarında oluşan gerilime dayanıklı olmak zorundadır. Bütün makinalar ve kaldırma ekipmanları, amaçlanan kullanımlarına uygun şekilde, yorulma ve aşınmadan kaynaklanan arızalara engel olacak şekilde tasarımlanmalı ve üretilmelidir.

Esasen kaldırma makinalarını üç grupta toplamak mümkündür: mekanik makinalar, hidrolik makinalar ve pnömatik makinalar. Mekanik makinaların düzenekleri tamamen mekanik sistemlere dayanmaktadır. Hidrolik makinalar, sıvı ve yağın sıkıştırılması esası ile çalışmaktadır. Pnömatik makinalar ise sıkıştırılmış hava gücü ile çalışan makinalardır. Her durumda da bu makinaların, kullanılırken çalışanların can güvenliğini tehlikeye atmaması gerekmektedir.

Yetkili muayene kuruluşları tarafından gerçekleştirilen, mekanik, hidrolik, pnömatik basit kaldırıcıların test ve muayeneleri çalışmalarında göz önünde tutulan birkaç standart şunlardır:

  • TS EN 62006 Hidrolik makinalar - Küçük hidrolik tesislerin kabul deneyleri
  • TS EN 474-5 İnşaat ve kazı makinaları - Güvenlik - Bölüm 5: Hidrolik kazıcılar için özellikler
  • TS 7434 ISO 5941 Kompresörler, pnömatik aletler ve makinalar - Tercih edilen basınçlar
  • TS 9531 ISO 3857-3 Kompresörler, pnömatik aletler ve makinalar - Terimler - Bölüm 3: Pnömatik aletler ve makinalar

Kuruluşumuz, test ve muayene hizmetlerini verirken, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate almaktadır. Aynı şekilde kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında, mekanik, hidrolik, pnömatik basit kaldırıcıların periyodik kontrol ve muayene hizmetleri de verilmektedir. Bütün bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.