EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Değerleme Hizmetleri
Kamu Hizmetleri

Değerleme Hizmetleri

Dış ticaret faaliyetlerini sürdüren kamu kuruluşları için en önemli konulardan biri, ticareti kolaylaştırmak, iyileştirmek ve ülke gelirlerini korumaktır. Ancak bu noktada ithal edilen mallara dair, özellikle de tercihli rejimlere tabi belli ürünlerin ithalat işlemleri sırasında, firmalar tarafından beyan edilen bilgilerin doğru olup olmamasından endişe duyulmaktadır. Yetkili kuruluşlar tarafından verilen değerleme hizmetleri esas olarak, gerek ülkemizde gerekse malların gönderildiği ülkede tarife sınıflandırması, işlemlere yönelik incelemeler ve gümrük değerlerini kontrol etme ve doğrulama hizmetlerini kapsamaktadır.

degerleme-hizmetleri

Bu çerçevede verilen sonradan kontrol denetimleri de, menşe onayı ve sevkiyat öncesi denetim hizmetlerini kapsamaktadır. Bu hizmetler, ticari onay ve değerleme hizmetleri kapsamında, dolandırıcılık risklerini düşürmekte ve ticareti kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda taraflar arasında güven ortamı oluşturmaktadır.

Bu arada örneğin Haiti ve Özbekistan gibi bazı ülkelere sevk edilecek malların sevkiyat öncesi gözetimleri de yapılmaktadır. Bu ülkelerin resmi kuruluşları, ülkelerine ithal edilecek malların sevkedilmeden önce denetlenmesini ve raporlanmasını istemektedir.

Gümrük işlemleri sırasında düşük beyan edilen değerler, ticareti yavaşlatmakta ve ekonomiye zarar vermektedir. Gümrük işlemlerinin daha hızlı, etkin ve güvenilir olması için, resmi kuruluşların bütün süreç üzerinde tam hakimiyeti olmak zorundadır. Yetkili kuruluşlar bu konuda entegre değerlendirme modelleri geliştirmekte ve uygulamaktadır. Bu sayede tüm ithalat sevkiyatı gerçek zamanlı olarak denetlenmekte ve analiz edilmekte ve şüpheli görünen beyanlar daha titizlikle incelenmektedir. Bu uygulamalarda her sevkiyat incelenmekte, daha önce doğrulanmış olan kayıtlarla karşılaştırılmakta, şüphe uyandıran sevkiyatlar tepit edilmekte ve gümrük idarelerine bildirilmekte, aynı zamanda Dünya Ticaret Örgütü değerlendirme ve ticareti kolaylaştırma anlaşmalarının gereklerini yerine getirmektedir.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile özel sektör ve kamu kuruluşlarına, kamu sektörü hizmetleri kapsamında değerleme konusunda birçok hizmetler vermektedir. İşte verilen başlıca hizmetler şunlardır:

  • Sonradan kontrol denetimi
  • Sevkiyat öncesi gözetim
    • Haiti
    • Özbekistan
  • Ticari onay hizmetleri

Kuruluşumuz, işletmelerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yukarıda sayılanlar dışında da çeşitli hizmetler vermektedir. Bütün bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemlerine uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.