EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Forklift Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Forkliftler, limanlarda, büyük depolarda, gros marketlerde ve fabrikalarda sıkça kullanılan ve ağır yüklerin ve malzemelerin elden geldiği kadar yüksek yerlere istiflenmesine yarayan kaldırma ve iletme araçlarından biridir. Bunların çatalları 90 derece sağa ve sola dönüş yapabilir. Bazı çeşitleri özellikle dar koridorlu alanlarda önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. Genel forkliftlerin kullanılamadığı yerlerde ortalama bin kg olan yükleri taşımak için yerden kumanda edilebilen forkliftler kullanılmaktadır. Bu türleri bataryalıdır ve üzerinde bir operatör koltuğu yoktur.

Forklift Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Önemli olan doğru iş için doğru forkliftin seçilmesi ve forkliftlerin, kullanım talimatlarına uygun kullanılmasıdır. Forklift seçimi, taşınacak yüklerin ağırlığı ile doğrudan ilgilidir. Sanayileşme arttıkça ihtiyaçlar da buna bağlı olarak artmaktadır. Büyük fabrikalarda kullanılan forkliftler, insan gücü ile yapılamayacak işleri gerçekten çok daha kolay bir hale getirmektedir. Tonlarca ağırlıktaki yüklerin ve malzemelerin taşınması, istiflenmesi, raflara yerleştirilmesi ve indirilmesi gibi işler forkliftler ile yapılmaktadır.

Yükleri kaldırma ve iletmede, kullanım kolaylığı sağlayan ve farklı ataşman seçenekleri ile farklı amaçlarla kullanılabilen ve dar koridorlarda kullanım kolaylığı olan forkliftlerin kullanımını hergün daha fazla artmaktadır. Ancak uygun şekilde kullanılmayan veya periyodik bakımları yapılmayan forkliftler, istenmeyen iş kazalarına neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra işlerin zamana karşı yapılması ve çabukluk gerektirmesi yüzünden çoğu zaman acele davranışlar da operatör hatalarına neden olmakta ve kazalar yaşanmaktadır.

Yetkili muayene kuruluşları tarafından forkliftlerin test ve muayeneleri yapılmaktadır. Bu çalışmalarda dikkate alınan başlıca standartlar şunlardır:

  • TS 10689 Paletli istifleyiciler ve yüksek kaldırma platformlu istif makinaları kararlılık deneyleri
  • TS 10201 ISO 3184 İstif makinaları - Ulaştırma ve ayaklı tip - Kararlılık deneyleri
  • TS ISO 6055 Sürücülü, yüksek kaldırmalı istif makinalar - Başüstü koruyucular - Özellik ve deney
  • TS ISO 1074 Karşı ağırlıklı istif makinaları (forklift’ler) - Kararlılık deneyleri

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrollerini gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biri de forkliftlerin periyodik kontrol ve muayenesidir. Bu çalışmalar yürürlükte olan yasal düzenlemeler ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlar esas alınarak kusursuz bir şekilde verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.