EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Köprülü Vinç Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Tonlarca yüklerin bir noktadan farklı bir noktaya taşınmasında kullanılan en önemli araçlardan biri köprülü vinçlerdir. Köprülü vinçler hem kaldırılacak yükün ağırlığına, hem de kullanım alanlarının özelliklerine göre farklı sınıflara ayrılmaktadır. Çok yüksek ağırlıkları kaldırmak için tasarlanmış köprülü vinçler, limanlarda, büyük inşaatlarda ve büyük depolarda tercih edilmektedir. Ancak orta ölçekli işletmelerin birçoğunda da köprülü vinçler kullanılmaktadır.

Köprülü Vinç Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Bu vinçlerin en önemli parçası, vincin hareket kabiliyetini etkileyen kiriştir. Kirişler genelde iki duvar arasına güçlü ve sağlam şekilde kurulur. Duruma göre köprülü vinçler tek kirişli veya çift kirişli olabilir. Çift kirişli vinçler doğal olarak daha ağır yükler için kullanılmaktadır. Köprülü vinçler genel olarak 150 tona kadar ağırlık taşıyabilirler. Ancak yüksek tavanlı atölyelerde, 10 tondan daha fazla yük kaldırması önerilmemektedir.

Bazı vinçlere akıllı özellikler ilave edilmiştir. Bu durum köprülü vinçlerin daha kolay kullanılmasını ve daha yüksek verim alınmasını sağlar. Olası hatalar da en aza indirilmiş olur. Çünkü akıllı sistemler köprülü vinçlerde güvenliği arttırmaktadır.

Köprülü vinçlerin uzaktan kumandalı veya kablolu kumanda seçenekleri vardır. Performansları yüksektir ve uzun yıllar kullanılabilir. Ancak düzenli bakımlarının yapılması çok önemlidir. Çalışanların can güvenliği ve işletmelerin mal güvenliği açısından düzenli bakımların ihmal edilmemesi gerekmektedir.

Akredite olmuş muayene kuruluşları tarafından köprülü vinçlerin test ve muayeneleri yapılmaktadır. Bu çalışmalarda dikkate alınan başlıca standartlar şunlardır:

  • TS 10116 Kaldırma ve taşıma makinaları - Vinçler - Muayene ve deney metotları
  • TS EN 12385-3 Çelik tel halatlar - Güvenlik - Bölüm 3: Kullanım ve bakım bilgileri
  • TS ISO 4309 Vinçler - Tel halatlar - Muayene ve hizmet dışı bırakmak için uygulama kuralları
  • TS ISO 12480-1 Vinçler - Emniyetli kullanım - Bölüm 1: Genel

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrollerini gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biri de köprülü vinçlerin periyodik kontrol ve muayenesidir. Bu çalışmalar yürürlükte olan yasal düzenlemeler ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlar esas alınarak kusursuz bir şekilde verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.