EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Muayene
Muayene Hizmetleri

Çevre Muayene

Bugün yerel yönetimler, halka açık yeşil alanların bakım ve onarımlarını yapmak, bu alanları korumak ve işletilmekten sorumludurlar. Halka açık bu alanların başında parklar, bahçeler, korular, mesire yerleri, ağaçlandırma alanları ve kent ormanları gibi alanlar gelmektedir. Ayrıca bu alanlara meydanları, kavşakları, refüjleri, dolgu yapılarak kazanılmış alanları da ilave etmek mümkündür. Yerel yönetimler bütün bu sayılan alanlarda çevre düzenlemeleri yapmakta, çocuk parkları, spor alanları, göletler, süs havuzları ve bunlara benzer tesisler inşa etmektedir.

cevre

Bütün bu düzenlenen alanlarda her yaştan insanlar vakit geçirmekte, küçük aktiviteler yapmakta ve yaşanılan anı mutlu geçirmeye çalışmaktadır. Diğer yandan sağlıklı bir yaşam için yürüyüş ve koşu yollarını kullanmakta, bisiklete binmekte, belli alanlarda kurulan spor aletlerinde bedensel çalışmalar yapmaktadır. Ancak bütün bu sayılan aktivitelerin sağlık açısından bir problem yaratmaması için de bu alanların belli standartlara uygun şekilde düzenlenmiş olması önemlidir. Aynı zamanda belirlenmiş aralıklarda muayene ve kontrollerinin yaptırılması gerekmektedir.

Çevre muayeneleri konusu sadece park ve bahçelerle de sınırlı değildir. Kaldırım ve yürüyüş yolları, spor alanları, genel havuzlar ve insanların birlikte kullandıkları daha birçok yerin insan sağlığı açısından tehlike teşkil etmemesi ve bunu sağlamak için de belli ararlıklarla muayene ve kontrollerinin yaptırılması gerekmektedir.

Çevre dendiği zaman akla her zaman hava kirliliği, su kalitesinin bozulması, ekolojik dengenin bozulması, iklim değişiklikleri, doğal kaynakların tükenmesi, yenilenebilir enerji kaynaklarının bulunması gibi çok ciddi problemler gelir. İnsan sağlığı ve refahı için elbette temiz bir çevre en temel faktördür. Ancak insan sağlığı ve çevre koşulları arasındaki etkileşimler oldukça karmaşık bir konudur. Tehlikeli kimyasal maddelerden gürültü kaynaklarına kadar, ozon tabakasının delinmesinden biyolojik çeşitliliğin kaybına kadar, hatta toprağın dejenere olmasına kadar birçok şey insan sağlığını etkilemektedir.

Bu çerçeveden bakılınca, insanların her gün kullandıkları kaldırımların belli standartlara uygun olması, park ve bahçelerdeki banklardan spor aletlerine kadar bütün araçların sağlıklı olması, eğlence alanlarının gözetim altında tutulması, sanayi alanlarının kontrol altında tutulması, hatta otel ve tatil köylerinin belli standartlarda hizmet vermeleri gerekmektedir. Bütün bu sayılan hususlar son tahlilde çevre koşullarının iyileştirilmesine yöneliktir.

Bu sorumluluk ile akredite olmuş muayene kuruluşları çok farklı muayene hizmetleri arasında çevre muayene hizmetleri de vermektedir. Kuruluşumuz bu kapsamda olmak üzere, güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile bu çerçevede başlıca şu hizmetleri vermektedir:

  • Eğlence alanları muayeneleri
  • Endüstriyel üretim alanları muayeneleri
  • Havuz ve su sporu alanları muayeneleri
  • Kaldırım ve yürüyüş yolları muayeneleri
  • Otel ve tatil köyü muayeneleri
  • Park ve bahçeler muayeneleri
  • Radyoaktif alanların muayeneleri
  • Sanayi alanları muayeneleri
  • Spor alanları muayeneleri
  • UV hızlı yaşlandırma testleri

Bu çalışmalarda, yürürlükte olan yasal düzenlemeler ve yerli ve yabancı standartlar dikkate alınmakta ve kusursuz bir şekilde hizmet verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.