EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Transfer Empedansı ve Ekranlama Zayıflaması Testi

Transfer empedansı, kablo etkileşim direnci demektir. Bir kablo taşıma sisteminin transfer empedansı derken, kablo kanalı boyunca ölçülen gerilim ile etkileşim halindeki akım arasındaki oran ifade edilmektedir.

Transfer Empedansı ve Ekranlama Zayıflaması Testi

Ekranlama, kabloları, elektrik devrelerini veya cihazları, elektromanyetik olarak izole etmek demektir. Kabloda ekranlama yapılırken, en az kayıpla en temiz sinyali taşımak hedeflenir. Kablonun döşendiği yerde çevresel etkiler yüzünden etkileşim olabilir. Bazen de kablonun kendi içinde oluşan çok hassas sinyallere karşı koruma gerekebilir.

Ekranlama zayıflaması, yansıma kaybı, soğurulma kaybı ve malzeme içindeki tekrarlı yansıma kaybı gibi nedenlerle ekranlama etkinliğinin düşmesi demektir.

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere transfer empedansı ve ekranlama zayıflaması testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60335-1 Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektriksel cihazlar için güvenlik kuralları
  • TS EN 60512-23-3 Elektronik cihazlar için elektromekanik bileşenler - Temel deney işlemleri ve ölçme metotları - Bölüm 23-3: Deney 23c: Bağlayıcılar ve aksesuarların ekranlama etkinliği
  • TS EN 60512-23-7 ... Bölüm 23-7: Ekranlama ve filtre deneyleri - Deney 23g: Bağlayıcıların etkin transfer empedansı
  • TS EN 61587-3 Elektronik cihazlar için mekanik yapılar - IEC 60917 ve IEC 60297 için deneyler - Bölüm 3: Kabin, çatı ve çekmeceler için elektromanyetik ekranlama performans deneyleri

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. Transfer empedansı ve ekranlama zayıflaması testi hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.