EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Cephe Asansörü Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Yük asansörlerinin temel üretim amacı, ağır yükleri yukarı katlara çıkarmak ve indirmektir. Bir kısım yük asansörlerine insanlar da binebilir, bir kısmına ise insanların binmesi uygun değildir. Yük asansörleri basit yapılı ve hızlı asansörlerdir. Bu asansörlerin bir kullanım şekli de cephe asansörleridir. Genel olarak inşaatlarda çalışanları ve yükleri taşımak için kullanılmaktadır.

Cephe Asansörü Periyodik Kontrol ve Muayenesi

İnşaat işlerinde çalışanların, gün içinde katlar arasında yaşadıkları düşey hareketlilik önemli ölçüde performans kayıpları yaratmaktadır. Bu anlamda cephe asansörleri, hem kısa sürede kurulduğu, hem pratik kullanıldığı hem de çalışma performansını arttırdığı için inşaat maliyetlerini de düşüren önemli bir araçtır. Bina dışına kurulan kolonlar üzerinde çalışan ve halat kullanmayı gerektirmeyen cephe asansörleri, aynı zamanda çeşitli güvenlik sistemleri ise donatılmaktadır. Genel olarak insan ve yük taşıma amaçlı kullanılan tamamen kapalı bir kabine sahiptir.

Cephe asansörleri, önemli bir iş ekipmanı olarak kabul edilmektedir ve bazen istenmeyen kazalar da yaşanmaktadır. Özellikle makina kaynaklı kazaların önüne geçmek için düzenli bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu kontrollerde asansörlerde var olan uygunsuzluklar tespit edilmekte ve gerekli önlemlerin alınması sağlanmaktadır. Çalışanların iş güvenliği açısından bu denetimlerin yapılması zorunludur.

Akredite olmuş muayene kuruluşları tarafından verilen cephe asansörlerinin periyodik muayene hizmetlerinde dikkate alınan birkaç standart şunlardır:

  • TS EN 13015 Asansör ve yürüyen merdivenlerin bakımı - Bakım talimatları için kurallar
  • TS EN 81-3 Asansörler - Yapım ve montaj için güvenlik kuralları - Bölüm 3: Elektrikli ve hidrolik servis asansörleri
  • TS EN ISO 14798 Asansörler, yürüyen merdivenler ve yürüyen bantlar - Risk değerlendirilmesi ve risk azaltılması
  • TS EN 60204-32 Makinalarda güvenlik - Makinalardaki elektriksel cihazlar - Bölüm 32: Yük kaldırma makinaları için kurallar

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları esas alarak, asansör muayeneleri kapsamında, cephe asansörlerinin periyodik kontrol ve muayene hizmetlerini de vermektedir. Güçlü bir teknolojik alt yapı ve deneyimli ve uzman bir ekip tarafından verilen bu hizmetlerde her zaman hızlı ve güvenilir sonuçlar alınmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.