EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Ticari Finansal Risk
Risk Yönetimi Hizmetleri

Ticari Finansal Risk

Risk yönetimi, herhangi bir finansal işletme için en kritik konulardan biridir. Risk modellemesinde yapılacak bir hatanın maliyeti, işletme için çok yüksek olabilir. İşletme ile ilgili verirler ne kadar fazla olursa, risk yöneticilerinin bu verileri verimli bir şekilde işlemeleri ve analiz etmeleri de o kadar güçleşir. Diğer yandan manuel iş süreçleri, yüksek insan hatası ve önyargı olasılığını arttırır. Bu nedenle riskleri daha iyi yönetmek için işletmeler, yönetim süreçlerini otomatik hale getirmek ve optimize etmek için yeni teknolojiler kullanmaya başlamıştır. Bu teknolojiler ile yüksek sonuç doğruluğu elde edilmekte ve güçlü ve öngörücü modeller oluşturulmaktadır.

ticari-finansal-risk

Finansal risk yönetimi, işletmelerin para kaybetme riskini düşürmek ile ilgilidir. Şirketler hayatta kalabilmelerini, borçlarını ödeyebilmelerini ve kötü günler için tasarruf edebilmelerini sağlamak ister. Risk yönetimi bunun için gereklidir. İşletmeler finansal durumları, stratejileri ve istikrarları için riskleri belirlemek, ölçmek, izlemek ve düşürmek zorundadır.

Yurtdışı ticaret yapan işletmeler döviz kurlarındaki değişikliklere çok açıktır. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük işletmelere göre dengesiz ve değişken piyasa oranlarıyla başa çıkmakta daha fazla zorlanmaktadır. Forex oranlarındaki oynaklık bu işletmelerin kazançlarını tahmin etmelerini zora sokmaktadır. Yerel para biriminin değerinin düşmesi, ihracatçı firmaların finans yapısını olumlu etkilerken, ithalatçı firmalar bundan kötü etkilenmektedir.

Kısaca işletmeler bu tür riskleri azaltmak ve iş marjlarını korumak için farklı stratejiler benimsemek ve uygulamak zorundadır. Tarafsız ve bağımsız hizmet veren yetkili kuruluşlardan bu yönde alınacak hizmetler her zaman işletmelerin avantajınadır.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile risk yönetimi hizmetleri kapsamında başlıca şu ticari finansal risk hizmetlerini vermektedir:

 • Garanti hizmetleri
  • Kapsamlı sigorta
  • Ağırlık garantisi
  • Kargo ve kalite garantisi
  • Periyodik operasyon denetimi
  • Red garantisi
  • Satıcı menfaati ve beklenmedik durum sigortası
 • Stok gözetim hizmetleri

Kuruluşumuz, işletmelerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yukarıda sayılanlar dışında da risk yönetimi hizmetleri vermektedir. Bütün bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören yöntemlere uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.