EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kalite Yönetimi Hizmetleri
Kimyasal Maddeler

Kalite Yönetimi Hizmetleri

İşletmelerde toplam kalite yönetimi, ürün ve hizmet kalitesinin arttırılmasını amaçlayan bir yönetim anlayışıdır. Burada temel hedef, ürün ve hizmetlerin, müşterilerin istek ve beklentileri doğrultusunda kaliteli olarak üretilmesini ve işletmede verimliliğin yükseltilmesidir. Toplam kalite anlayışına göre kalite ve verimliliğin yükseltilmesi ancak, süreçlerindeki hataların ve aksamaların ortadan kaldırılması, performans ölçme ve değerlendirme yöntemlerinin kullanılması, stratejik planlamanın yapılması, çalışanların memnuniyetinin sağlanması, ekip çalışmasına ağırlık verilmesi ve başarılı işletmelerin deneyimlerinden yararlanılması (yani benchmarking) ile mümkün olabilir.

kalite-yonetimi-hizmetleri

İşletme yönetimi alanında toplam kalite anlayışının ortaya çıkması, 1950’li yıllardan itibaren Amerikalı ve Japon bilim adamlarının katkıları ile olmuştur. Önceleri sadece özel sektör için geliştirilmiş bir yönetim anlayışı olmasına rağmen daha sonra makro ve mikro ölçekte her türlü işletme için, hatta kamu kuruluşları için de uygulanmaya başlamıştır.

Toplam kalite yönetimi anlayışının gelişmesi dört aşamada gerçekleşmiştir. Birinci aşama 19. yüzyılın sonlarına kadar devam eden kalite kontrol çalışmalarıdır. Bu aşamada kalite kontrol görevi, işi yapan çalışanlardadır. 20 yüzyılın başlarında ikinci aşamaya geçilmiştir. Yeni teknolojik gelişmeler ile işletmelerde üretim miktarı ve uzmanlaşma artmıştır. Bu aşamada kalite kontrol işinden sorumlu elemanlar ortaya çıkmıştır. Kalite, üretim sonunda muayene edilerek tespit edilmiştir. Bu aşama, kalitenin istatistiksel kalite kontrol yöntemlerinin kullanıldığı aşamadır. Kalite kontrol işlemlerinde, histogram, pareto diyagramı ve benzeri istatistiksel araçlar kullanılmıştır. Üçüncü aşamada toplam kalite kontrol kavramı ortaya çıkmıştır. Bu aşamada kalitesinin kontrol edilmesine, ürünlerin tasarım aşamasında başlanmıştır. Bu yaklaşıma göre kalite, sadece üretim ve mühendislik işi değildir, işletmedeki herkesin sorumluluğundadır. Nihayet son aşama günümüzde Toplam Kalite Yönetimi olarak isimlendirilen yönetim felsefesinin uygulanmasıdır.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere, kimyasal maddeler ölçüm, test ve analizleri kapsamında birçok kalite yönetimi hizmetleri vermektedir. İşte verilen başlıca hizmetler şunlardır:

  • ISO 9001 Kalite yönetim sistemi uygulaması
  • ISO 9001 Kalite yönetim sistemi belgelendirmesi

Kuruluşumuz, işletmelerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yukarıda sayılanlar dışında da gerek duyulacak başka hizmetler vermektedir. Bütün bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemlerine uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.