EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Park ve Bahçeler Muayeneleri

Belediyelerin bünyesinde görevli Park ve Bahçeler Müdürlükleri’nin görev ve sorumluluklarını açıklayan yasal düzenlemelere göre belediyeler, sınırları içinde bulunan ve imar planlarında park, bahçe, spor alanı ve çocuk oyun alanı olarak tespit edilen kamusal alanların etüt, proje, planlama, inşaat, üretim ve yeşillendirme işlerini yapmaktan ve bu alanların bakım ve onarımlarını yaptırmaktan sorumludurlar.

Park ve Bahçeler Muayeneleri

Bunun yanı sıra belediyeler, bu tür alanlarda kullanılan her türlü malzemeyi ve tamamlanmış işi, cins ve niteliklerine bağlı olarak sayarak, tartarak, ölçerek ve en önemlisi ilgili yasal düzenlemelerde ve standarlarda belirlenen koşullara uygun olduğunu kontrol ve muayene ettirerek teslim almakla yükümlüdür. Bu şekilde kesin kabulü yapılmadan hiçbir teslim işlemi gerçekleştirilmemelidir.

Park ve bahçeler her yaştan insanın, ama özellikle çocukların ve yaşlıların vakit geçirdikleri, nefes aldıkları, oyun oynadıkları, yürüyüş yaptıkları ve basit spor aletlerini kullandıkları yerlerdir. Bu alanlarda bulunan tüm araç ve gereçlerin insanların sağlığına zarar vermeyecek yapıda olmaları gerekmektedir. Bu açıdan akredite muayene kuruluşları tarafından verilen park ve bahçelerin muayene hizmetleri önemli olmaktadır. Bağımsız ve tarafsız bir gözle bu kontrollerin yapılması bir yandan belediyelerin sorumlulukları bir yandan da insanların sağlığı açısından çok önemlidir

Bu çalışmalarda başvurulan belli başlı standartlar şunlardır:

  • TS TS 12378 Çevre sağlığı - Doğal parklar
  • TS 13247 Doğa koruma alanları - Belirleme, planlama, yönetim ve izleme kuralları - Milli parklar
  • TS 13248 Doğa koruma alanları - Belirleme, planlama, yönetim ve izleme kuralları - Tabiat parkları
  • TS EN 60335-2-55 Güvenlik kuralları - Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektrikli cihazlar için - Bölüm 2-55: Akvaryumlar ve bahçe havuzlarında kullanılan elektrikli cihazlar için özel kurallar
  • TS 9826 Şehiriçi yollar - Bisiklet yolları
  • TS 13307 Spor sahalarında uygulanan tartan yüzeyler

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esasları ve ilgili standartlar doğrultusunda, çevre muayeneleri kapsamında park ve bahçelerin düzenli kontrol ve muayenelerini de yapmaktadır. Bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanmakta ve eğitimli ve deneyimli çalışanlar ile hızlı, güvenilir ve kaliteli sonuçlar almaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.