EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Tesis Yerleşim Uygunluk Muayenesi

Tesis yerleşim uygunluk muayenesi hizmetleri, genel olarak endüstriyel amaçlı özel tasarlanmış cihazlar, kazan dairesi ve ısı merkezleri gibi özellikle gaz yakan cihazların kullanıldığı tesisleri kapsamaktadır. Bu cihazların risk yaratmayacak şekilde ve güvenle çalışmaları elbette bu cihazların ve güvenlik ekipmanlarının doğu çalışmasına bağlıdır ancak diğer yandan bulundukları yerlerin, doğru çalışmaları için gerekli kriterleri ve koşulları sağlamasına da bağlıdır.

Tesis Yerleşim Uygunluk Muayenesi

Örneğin bir kazan dairesi yerleşim uygunluk denetimleri, tesis içinde kazan sisteminin kurulduğu ve korunduğu yerin uygun olup olmadığına yönelik çalışmaları kapsamaktadır. Kazan dairesinin hem ilk kurulum anında hem de zaman içinde gerkeli koşulları sağlayıp sağlamadığı, akredite muayene kuruluşlarının bu çevrecede yapacakları denetimlerle tespit edilmektedir.

Bir kazan dairesinin yerleşim uygunluk denetimleri, işletmenin tesis güvenliği açısından çok büyük önem taşımaktadır. Yürürlükte olan Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ gereğince de kazan dairesinin ilk kurulumunda denetimlerinin yapılması zorunlu tutulmuştur. Kazan dairesi yerleşim uygunluk muayenesinde, kazan dairesi koşullarının uygun olup olmadığı, bulunduğu konumun durumu ve kazanın yerleştirilmesinin doğru olup olmadığı ve yeterli güvenlik önlemlerinin alınmış olup olmadığı gibi birçok nokta değerlendirilmektedir.

Gaz yakan tesislerin yerleşim uygunluğu kontrolleri aynı zamanda 2011 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından çıkarılan Gaz Yakan Cihazlara Dair Yönetmelik (2009/142/AT) esalarına tabidir. Gaz yakan tesisler, cihazlar ve ekipmanları, insan sağlığı ve çevre koşullarına zarar vermeyecek şekilde kurulmuş ve işletiliyor olmak zorundadır. Bu konuda ayrıca Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu İç Tesisat Yönetmeliği ve Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik esasları da dikkate alınmaktadır.

Muayene kuruluşları tarafından verilen tesis yerleşim uygunluk muayenesi hizmetlerinde dikkate alınan standartlardan biri şudur:

  • TS 7363 Doğalgaz - Bina İçi Tesisatı Projelendirme ve Uygulama Kuralları

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları esas alarak, gaz yakma tesislerinin muayene ve testleri arasında tesis yerleşim uygunluk muayenesi hizmetlerini de vermektedir. Güçlü bir teknolojik alt yapı ve deneyimli ve uzman bir ekip tarafından verilen bu hizmetlerde hızlı ve güvenilir sonuçlar alınmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.