EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Eğlence Alanları Muayeneleri

Eğlence alanları genel olarak insanların eğlenmesi için hazırlanmış oyun alanlarıdır. Ancak bu alanlarda kullanılan eğlence ekipmanları, bazen beklenmedik kazaların yaşanmasına neden olmaktadır. Bu yüzden bu tür alanların hem faaliyete geçmelerinden önce hem de faaliyetleri sırasında belli dönemlerde kontrol ve muayene ettirilmesi çok önemlidir. Bu tür denetimlerin tarafsız ve bağımsız kuruluşlar tarafından yapılması ise ayrıca önemlidir.

Eğlence Alanları Muayeneleri

Yapılacak denetimlerde olası riskler tespit edilmekte, eksiklikler değerlendirilmekte ve bu hususlar kayıt altına alınmaktadır. Eğer bir uygunsuzluk tespit edilmişse, bu sorun giderilmeden söz konusu makinanın, ekipmanın veya eğlence parkının çalışması engellenmelidir.

İlgili yasal düzenlemelerde de eğlence amaçlı makinaların, modifikasyon veya bir onarım geçirdikten sonra, herhangi bir nedenle güvenlik endişesi duyulduğu zaman, işletme bir yeden bir başka yere taşındığı zaman, mevsimsel olarak işletme faaliyetine ara verip yeniden çalışmaya başlamadan önce ya da sağlamlığı konusunda şüphe duyulduğu anda mutlaka kontrol ettirilmesi gerektiği yer almaktadır. Özellikle eğlence amacı kurulan lunaparklarda bu tür denetimlerin yapılması insanların can güvenliği açısından önemlidir.

Akredite muayene kuruluşları tarafından verilen çevre muayene hizmetleri arasında eğlence alanlarının muayene hizmeti de bulunmaktadır. Bu çalışmalarda başvurulan belli başlı standartlar şunlardır:

  • TS EN 13814 Lunapark ve oyun alanlarında kullanılan makinalar ve yapılar - Güvenlik
  • TSE CEN/TR 16879 Oyun alanları ve diğer eğlence tesislerinde yer seçimi - Düzenleme ve ayırma yöntemleri için tavsiyeler
  • TS EN 1176-4 Oyun alanları elemanları ve zemin düzenlemeleri - Bölüm 4: Halat yolları için ilave özel güvenlik kuralları ve deney metotları
  • TS EN 1177 Oyun alanları - Çarpma etkisini azaltan zemin düzenlemeleri - Kritik düşme yüksekliğinin belirlenmesi
  • TS EN 60335-2-82 Güvenlik kuralları - Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektrikli cihazlar için - Bölüm 2-82: Hizmet ve eğlence makineleri için özel kurallar

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esasları ve ilgili standartlar doğrultusunda, çevre muayeneleri kapsamında eğlence alanlarının düzenli kontrol ve muayenelerini de yapmaktadır. Bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanmakta ve eğitimli ve deneyimli çalışanlar ile hızlı, güvenilir ve kaliteli sonuçlar almaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.