EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Şantiye İşletme ve Kapatma Hizmetleri
Madencilik Hizmetleri

Şantiye İşletme ve Kapatma Hizmetleri

Ülkemizde özelleştirme çalışmalarının madencilik sektörüne yansımaları, 1990’lı yıllardan itibaren kendini göstermeye başlamıştır. Bu süreçte, kamu madencilik kuruluşlarını özelleştirme çalışmaları başlamış ve bu kuruluşlarda gerekli yatırımlar yapılmamıştır. Arkasından madencilik sektörünün kamu ağırlıklı yapısı özel sektöre geçmeye başlamış ve sektörde rekabet yaşanmaya başlamıştır. Böyle olunca madencilik yatırımları, özel sektörün kazanç hırsına bırakılmış olmaktadır. Özel kuruluşlar, yeni teknolojiler geliştirmek ve araştırma ve geliştirmeye önem vermek yerine, sadece yüksek kazançlar elde etmeyi hedeflemişlerdir. Bu durumda da küresel rekabetle karşı karşıya olan maden ürünlerinin dünya pazarlarında rekabet edebilmesi güçleşmiştir. Madencilik sektöründe özelleştirmeye yönelik olarak yapılan çalışmalardan bugüne kadar olumlu bir sonuç alındığı söylenemez. Aksine madencilik sektörü giderek küçülmüştür ve yaşanan iş kazalarının sayısı artmıştır.

santiye-isletme-ve-kapatma-hizmetleri

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), bugüne kadar hep bilimsel yöntemler kullanarak çalışmalar yapmıştır. Bilhassa maden arama çalışmalarındaki riskleri en aza indirerek madencilik sektörüne öncü olmuştur. Bugün ülkemizde faaliyet gösteren bütün işletmelrein temelinde bu kuruluşun ürettiği bilgiler ve destek bulunmaktadır.

Bunun yanında gelişmiş laboratuvarların da madencilik sektöründe faaliyet gösteren işletmelere, işletmecilik anlamında önemli hizmetleri ve destekleri olmaktadır. Bu çerçevede yerinde kapsamlı test hizmetleri, güvenilir çekirdek ve veri yönetimi hizmetleri, teknik denetim hizmetleri ve tesis iyileştirme ve geliştirme hizmetleri verilmektedir.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile madencilik alanında faaliyet gösteren işletmelere, madencilik ölçüm, test ve analiz hizmetleri kapsamında çok sayıda şantiye işletme ve kapatma hizmetleri vermektedir. İşte verilen başlıca hizmetler şunlardır:

 • Sürdürülebilir proses tasarımı hizmetleri
 • Toprak, su ve veri yönetimi hizmetleri
  • Sonlandırma planlama ve süreç takibi
  • Kontamine arazi araştırmaları
  • Veri depolama
  • Kazılmış zemin yönetimi
  • Zemin ve tortu numunesi alma
  • Atık hizmetleri
 • Asidik kayaç drenajı hizmetleri
 • Cevher hizmetleri
 • Jeoteknik hizmetler

Kuruluşumuz, işletmelerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yukarıda sayılanlar dışında da madencilik ölçüm, test ve analiz hizmetleri vermektedir. Bütün bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören yöntemlere uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.