EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Giriş Gücü ve Akımı Testi

İşletmelerde elektrik tesisatında ve kullanılan makinalarda sağlık ve güvenlik gereklilikleri giderek artmaktadır. Burada hedeflenen, çalışanları ve makinaları olası tehlikelere karşı korumaktır. Sistemde ortaya çıkacak bir izolasyon kaçağı, bir makinanın beklenen düzeyde çalışmasını engelleyeceği gibi çalışanların can güvenliğini de tehlikeye atmaktadır. İşletmenin yüksek enerji sürekliliği ihtiyacı varsa, alınacak koruyucu önlemlerin kapsamı daha önemli olmaktadır. Bu önlemler konusunda şu hususlar mutalaka göz önünde bulundurulmalıdır: izolasyon kaçakları ihtimali, gerekli temel koruma önlemleri, elektrik enerjisinin sürekliliği, teknik ve ticari konular ve yangın, kaçak masrafları ve benzeri diğer etkiler. Elektrikli cihazlarda bu hususlar aynı zamanda ana devrelerle de ilgilidir.

Giriş Gücü ve Akımı Testi

Elektrik tesisatında güvenliğin sağlanması herşeyden önce tesisatın ehliyetli kişiler tarafından kurulması, düzenli bakımının yapılması ve işletilmesine bağlıdır. Bu kapsamda yapılacak kontollerde tesisatın giriş gücü ve akımı testleri de önemli olmaktadır.

Gelişmiş laboratuvarlarda elektriksel güvenlik test hizmetleri genel olarak LVD alçak gerilim testi, EMC elektromanyetik uyumluluk testi ve IP testleri (ingress protection) başlıkları altında yapılan bir dizi ölçüm, analiz, muayene, kontrol ve değerlendirme hizmetlerini kapsar.

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere giriş gücü ve akımı testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60335-1 Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektriksel cihazlar için güvenlik kuralları

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. Giriş gücü ve akımı testi hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.