EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kalite, Sağlık, Güvenlik ve Çevre Hizmetleri
Lojistik Hizmetleri

Kalite, Sağlık, Güvenlik ve Çevre Hizmetleri

Bütün sektörlerde son yıllarda büyük yapısal değişiklikler görülmektedir. Artık hizmet konusu, ürün temelli işletmelerde de büyük önem kazanmıştır. Çünkü önemli olan kaliteli mal ve hizmet üretmektir. Kalite öncelikle çalışan performansıyla belirlenmekte ve ilişkilendirilmektedir. Üretim sürecinde alınan kararlarda, üretim faaliyetlerinde ve hizmetlerde kalite, uygulanması gerekli bir olgudur. Esasen kalite, müşterilerin ürün veya hizmet beklentilerini karşılama gücüdür. Bu yüzden bugünün pazarlama anlayışının temelinde, sadece müşterilere satış yapmak değil, aynı zamanda müşteri memnuniyet seviyesini artırmak ve müşteriler ile uzun süreli ilişki kurmak yatmaktadır.

kalite-saglik-guvenlik-ve-cevre-hizmetleri

Doğal olarak müşterilerine sadece hizmet sunan işletmelerde, hizmet kalitesini ölçmek ve değerlendirmek kolay değildir. Bu nedenle hizmet kalitesi birçok araştırmaya konu olmaktadır. Lojistik sektörü ve özellikle taşımacılık hizmetleri de bu özelliktedir.

Lojistik faaliyetlerinin temel ilkesi, müşteri ihtiyaçlarına, yerinde ve zamanında cevap verebilmektir. Ulaştırma faaliyetleri bu bakımdan büyük önem taşımaktadır. Sevkiyat konusu yüklerin özelliklerine ve sevkiyat koşullarına bağlı olarak, uygun ulaştırma araçlarının kullanılması ve tüm faaliyetlerin planlı ve koordineli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Hizmet kalitesi bunu gerektirmektedir.

Bu konuda lojistik faaliyetlerin bir başka ilkesi olan sağlık ve güvenlik koşullarını sağlamak öne çıkmaktadır. Taşınan yüklerin bozulmadan, hasar görmeden, bir riske girilmeden ve tam zamanında taşınması gerekmektedir. Taşıma modlarının uygun olması ve seçilen güzergahların güvenliği bu bakımdan son derece önemlidir.

Nihayet lojistik faaliyetlerinin temel ilkelerinden biri de çevrenin korunmasıdır. Bugün hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursa olsun bütün işletmeler doğal çevreye zarar vermemek ve doğal kaynakları gereksiz kullanmamak zorundadır. Bugünün en büyük çevre problemleri küresel ısınma, ekolojik dengenin bozulması ve doğanın geri dönülmez şekilde tahrip ediliyor olmasıdır. Lojistik firmalarının da bu konularda sorumlulukları bulunmaktadır.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere, lojistik hizmetler kapsamında çok sayıda kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören yöntemlere uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.