EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Bilye Basınç Testi

Bilye basınç testlerinde kullanılan cihazlar, metalik olmayan mazlemelerin ısıya karşı dayanımlarını test etmek için tasarlanmıştır. Genel olarak bilya basınç testleri, seramik malzemeler dışındaki elektriksel yalıtım malzemelerine, elektroteknik donanımlara ve bunların bileşenlerine uygulanmaktadır. Test cihazında bulunan 5 mm çapı olan küresel bir uç (bilye) sertleştirilmiş çelikten üretilmiştir ve belli ağırlık kütleleri sayesinde test edilecek malzemelere 20N bir kuvvet uygulanır.

Bilye Basınç Testi

Bilye basınç (ball-pressure) sıcaklığı testleri, genel olarak yangın tehlikesi riskini belirlemek için yapılmaktadır. Bir anlamda metal olmayan malzemelerin yüksek ısıya karşı mukavemeti test edilmektedir.

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere bilye basınç testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60335-1 Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektriksel cihazlar için güvenlik kuralları
  • TS EN 60695-10-2 Yangın tehlikesi deneyi - Bölüm 10-2: Bilya basınç deneyi yöntemi
  • TS EN 60695-2-11 ... Bölüm 2-11: Akkor/sıcak telin esas alındığı deney yöntemleri - Nihai mamuller için akkor tel ile alevlenebilirlik deneyi yöntemi
  • TS EN 60695-2-12 ... Bölüm 2-12: Akkor/sıcak telin esaslı alındığı deney yöntemleri - Malzemeler için akkor tel ile alevlenebilirlik indisi (GWFI) deney yöntemi
  • TS EN 60695-11-2 ... Bölüm 11-2: Deney alevleri - 1 kw anma güçlü ön karışımlı alev - Cihazlar, doğrulayıcı deney düzeneği ve kılavuz

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. Bilye basınç testi hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.