EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Yapısal Test

En önemli enerji kaynaklarından biri elektriktir. İnsanlar, konutları ve işyerlerini aydınlatmada, ısıtmada, serinletmede, ama daha önemlisi birçok makina ve ekipmanı çalıştırmada tamamen elektriğe bağımlıdır. Elektrik, yaşamı bu derece kolaylaştırmaktadır ancak insanların ölümüne neden olabilecek kadar da tehlikelidir.

Yapısal Test

Amerika’da yapılan bir araştırmada, kusurlu elektrik kullanımının her yıl 500 binden fazla elektrik kaynaklı yangına neden olduğunu, buna bağlı olarak milyonlarca dolarlık hasar meydana geldiğini ve çok sayıda insanın öldüğünü ortaya koymuştur. Amerika’da her yıl 1100 civarında insan elektrik kaçakları yüzünden yaşamını kaybetmektedir. Ülkemizde de rakamlar pek iç açıcı durumda değildir.

Unutmamak gerekir ki 42 Volt’da yukarı elektrik her zaman için insanların yaralanmasına ve ölmesine neden olabilir. Elektrik akımı her zaman en az direnç gösteren yolu tercih eder. Elektrikli bir sistemin, bir kablonun veya bir makinanın izolasyonu bozulursa, insan vücudu elektrik akımı için kısa yol oluşturabilir. Bu durumda insan vücudu elektrik devresinin bir parçası durumuna gelir. Bu ise tehlikeli bir durumdur. Bu açıdan elektriğin olduğu her noktada düzenli bakımların yaptırılması gerekir.

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere yapısal test hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60335-1 Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektriksel cihazlar için güvenlik kuralları
  • TS EN 60204 Makinelerin elektrik teçhizatında güvenlik
  • TS EN 60950 Bilgi teknolojisi cihazlarında güvenlik
  • TS EN 60601 Elektrikli tıbbi cihazlarda güvenlik

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Yapısal test hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.