EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Spor Alanları Muayeneleri

İnsanların spor yapma ihtiyaçlarını karşılayan kapalı ve açık spor alanları, fitness merkezleri, halı sahalar, okul spor salonları ve bunlar gibi yerlerde bulunan her türlü araç ve gereçlerin, kullanımları sırasında yaralanmalara ve sakatlanmalara neden olmayacak şekilde, devrilme ve çarpmalara karşı tehlike yaratmayacak şekilde ve paslanmalarının önüne geçecek şekilde düzenli muyane ve kontrollarının yapılması esastır. Ayrıca spor alanlarında bulunması gerekli soyunma odalarınında yeterli havalandırma ve termal konforun sağlanması ve hijyen koşullarına uyulması gerekmektedir.

Spor Alanları Muayeneleri

Spor salonları, kullanım amaçlarına bağlı olarak çok sayıda antrenman aleti ve ekipmana sahiptir. Bunların hepsinin, ilgili yasal düzenlemeler ve standartlar doğrultusunda kurulmuş ve çalıştırılıyor olması gerekmektedir. Sporcular güçleri doğrultusunda bu altleri ve ekipmanları kullanmaktadır ve hatalı veya arızalı olmaları durumunda beklenmeyen problemler yaşanabilir.

Bu bakımdan tarafsız ve bağımsız hizmet veren akredite muayene kuruluşları tarafından verilen spor alanlarının muayene hizmetleri son derece önemlidir. Bu çalışmalar hem sprocuların can sağlığını kollamak, hem de işletmelerin sürekliliklerini sağlamak bakımından önemlidir.

Bu çalışmalarda başvurulan belli başlı standartlar şunlardır:

  • TS EN 14904 Spor alanları için yüzeyler - Birden çok spor dalında kullanım için iç mekan yüzeyleri - Teknik özellikler
  • TS EN 12228 Spor alanları için yüzeyler - Sentetik yüzeylerin birleşim yerlerinin tayini
  • TS EN 14877 Dış mekan spor alanları için yüzeyler - Teknik özellikler
  • TS EN 13672 Spor alanları için yüzeyler - Dolgulu olmayan sentetik torfun aşınmaya karşı direncinin tayini
  • TS EN 13745 Spor alanları için yüzeyler - Parlaklık yansımasının tayini
  • TS EN 14808 Spor sahaları için yüzeyler - Darbe sönümlemesinin tayini
  • TS EN 14809 Spor alanları için yüzeyler - Düşey şekil bozukluğunun tayini
  • TS EN 14837 Dış mekan spor alanları için yüzeyler - Kaymaya direncin tayini

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esasları ve ilgili standartlar doğrultusunda, çevre muayeneleri kapsamında spor alanlarının düzenli kontrol ve muayenelerini de yapmaktadır. Bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanmakta ve eğitimli ve deneyimli çalışanlar ile hızlı, güvenilir ve kaliteli sonuçlar almaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.