EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Boru Tesisatları Muayenesi

Elektrik enerjisinin işletmelerde ve konutlarda, elektrikli ve elektronik cihazlara ulaştırılması, iletkenler aracılığı ile sağlanmaktadır. Üzerinden elektrik akımı geçen bu iletkenler birer kablodur. Bu kabloların dış darbelerden korunması ve çevreye zarar vermemesi için, yalıtkan bir gereç olan elektrik boruları içinden çekilmektedir. İhtiyaç durumuna ve kullanım alanına bağlı olarak çok çeşitli elektrik boruları bulunmaktadır.

Boru Tesisatları Muayenesi

Bunlar arasında en fazla kullanılanı PVC borulardır. Bu plastik borular polivinil klorür maddesinden yapıldığı için bu ismi almıştır. PVC borular kolay işlenirler ve nem ve ıslaktan etkilenmezler. Daha önemlisi çok iyi bir yalıtkandır. Beton içine ve duvar içine yerleştirilebilir. Beton borular demir ve harcın baskısına dayanması için sert plastikten yapılır.

Spiral elektrik borları ise kolayca bükülebilen borulardır. İnşaatlarda kiriş dönüşlerinde, kolon hatlarında ve dönüşlerin çok olduğu alanlarda kullanılır. Metal olanları kalaylı çelik, galvanizli çelik ve izoleli çelikten yapılır.

Bunların dışında bergman boru, peşel boru, galvanizli dişsiz çelik boru ve galvanizli dişli çelik boru gibi başka elektrik boru çeşitleri de bulunmaktadır.

Akredite muayene kuruluşları tarafından boru tesisatları muayeneleri yapılmaktadır. Bu çalışmalarda dikkate alınan başlıca standartlar şunlardır:

  • TS EN 61386-1 Boru sistemleri - Elektrik tesisatları için-Bölüm 1:Genel özellikler
  • TS EN 60423 Kablo yönetimi için boru sistemleri - Elektrik tesisatları için boruların dış çapları ve borular ile ara bağlantı parçalarının dişleri
  • TS EN 50443 Yüksek gerilim AA güç besleme sistemleri ve/veya yüksek gerilim AA elektrik cer sistemlerinin boru hatlarında neden olduğu elektromanyetik girişim etkileri
  • TS EN 62011-2 Yalıtım malzemeleri - Elektriksel amaçlar için ısıl olarak ayarlanmış reçineleri esas alan endüstriyel, rijit, kalıba alınmış, tabakalanmış borular ve dikdörtgen ve altıgen kesitli çubuklar - Bölüm 2: Deney metotları (IEC 62011-2:2004)
  • TS EN 13600 Bakır ve bakır alaşımları - Bakır borular - Dikişsiz - Elektriksel amaçlar için

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile elektriksel güvenlik muayenelerini gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biri de boru tesisatları muayeneleridir. Bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.