EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Neme Dayanıklılık Testi

Çeşitli elektriksel sistemlerin, bir yandan kesintilerin önlenmesi ve sürekliliğin sağlanması, bir yandan da can ve mal kayıplarının önlenmesi açısından düzenli bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Genel olarak potansiyel tehlikeler, yüksek sıcaklık ya da aşırı nem yüzünden ortaya çıkmaktadır. Örneğin bir elektrik panosu üzerinde bulunan kontaktörde küçük bir gevşeme olması, yüksek ısıya neden olabilir. Bu ise elektriksel ark oluşumu riski demektir. Veya elektrik panosu üzerinde nemin yüksek olması, havayı iletken hale getirebilir ve Corona etkisi denilen elektrik boşalmalarına neden olabilir.

Neme Dayanıklılık Testi

Ortamda yüksek nem ve toz bulunması yüzünden normalde yalıtkan olan hava, iletken karaktere dönüşür ve kısa devre oluşmasına neden olur. Buna Corona etkisi adı verilmektedir. Nem aynı zamanda asit oluşumuna, dolayısıyla oksitlenme, çürüme ve bozulmalara da neden olur. Bu yüzden ortamın sıcaklık ve nem değerlerinin ölçülmesi gerekmektedir.

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere neme dayanıklılık testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60335-1 Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektriksel cihazlar için güvenlik kuralları
  • TS EN 60730-2-13 Otomatik kontrol düzenleri - Elektrikli - Ev ve benzeri yerlerde kullanılan - Bölüm 2-13: Neme duyarlı kontrol düzenleri için özel kurallar

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. Neme dayanıklılık testi hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.