EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

EMC Testi

Elektromanyetik dalgalar, elektriksel bir yükün ivmeli hareketleri ile rtaya çıkan dalgalardır. Başka bir ifade ile bir iletken üzerinde akan elektrik yüklerinin bir başka iletken kesimleri veya bileşenleri üzerinden geçerken, bulundukları ortama yaydıkları sinyallerdir. Genel olarak içinden bir akım geçen iletkenin çevresinde (örneğin bir kablonun çevresinde), bu iletkenin elektriksel alanına dik yönde manyetik alan meydana gelir. Bu iletken üzerinden geçen akım, zamana bağlı olarak değişirse bu durumda iletken elektromanyetik ışıma yapmaya başlar.

EMC Testi

Elektromanyetik ortam dendiği zaman, elektromanyetik dalgalar yayma kabiliyeti bulunan çeşitli cihazların oluşturduğu çevre ifade edilmektedir. Böyle bir elektromanyetik ortamın etkinliğini iki temel faktör belirlemektedir: dalgaların frekansı ve dalgaların genliği.

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere EMC (Electromagnetic Compatibility) testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60335-1 Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektriksel cihazlar için güvenlik kuralları
  • TS EN 61000-1-2 Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) - Bölüm 1-2: Genel - Elektromanyetik olaylarla ilgili ekipman da dahil olmak üzere elektrik ve elektronik sistemlerin işlevsel güvenliğinin sağlanması için metodoloji
  • TS EN 61000-6-2 ... Bölüm 6-2: Genel standardlar - Endüstriyel çevreler için bağışıklık
  • TS EN 61000-6-4 ... Bölüm 6-4: Genel standardlar - Endüstriyel ortamlar için yayınım standardı

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. EMC testi hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.