EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Zorunlu ve İsteğe Bağlı Gözetim Hizmetleri
Kalite, Sağlık, Güvenlik ve Çevre

Zorunlu ve İsteğe Bağlı Gözetim Hizmetleri

Yürürlükte olan yasal düzenlemelere göre işletmeler, tehlikeli koşullar yaratabilecek ve bozulmaya neden olacak koşullara maruz kalan bazı iş ekipmanlarını uygun aralıklarla denetlemek zorundadır. Bu özellikte başlıca makina ve ekipmanlar şunlardır:

zorunlu-ve-istege-bagli-gozetim-hizmetleri

  • Kaldırma ve indirme sistemleri (bloklar ve vinçler, paletli vinçler, kule vinçler, platformlar, forkliftler, ekskavatörler, damperli kamyonlar ve transpaletler)
  • Elektrik sistemleri (dizel motor ve alternatörler, hava kompresörleri, elektriksel güç transformatörleri, fanlar, pompalar, soğutma kompresörleri, buhar türbinleri ve jeneratörler)
  • Yürüyen merdiven ve asansörler
  • Basınç sistemleri (otoklavlar, buhar kazanları, basınçlı hava sistemleri, basınçlı sıcak su kazanları ve emniyet valfleri)
  • Güç presleri (şişirme makinaları, elektrikli ve hidrolik giyotinler, döküm makinaları, enjeksiyon makinaları, hidrolik presler, pnömatik presler ve kalıplama makinaları)
  • Proses makinaları
  • Elektrik ve egzoz havalandırma sistemleri
  • Basınçlı kaplar

Denetçiler tarafından işletmelerin çalışma alanları ziyaret edilmekte ve bir inceleme yapılmaktadır. Bu çalışma sonunda bir denetim belgesi düzenlenmekte ve işletmeye teslim edimektedir. Denetimlerin sıklığı ve kapsamı, işletmenin büyüklüğüne, faaliyet alanına ve taşıdığı risklere bağlıdır.

Bir işyerine kullanılan bütün mekanik ve elektrikli sistemler ve ekipmanlar, yasalar tarafından kapsanmaktadır. Düzenli bakımlar, hem çalışanların güvenli ve konforlu bir ortamda çalışmaları hem de işletme bütünlüğü bakımından son derece önemlidir. Zorunlu denetim kapsamına giren bu denetimler aynı zamanda sağlık ve güvenlik standartlarına uyulması açısından da önemlidir. İşletmeler sistemlerini ve ekipmanlarını uyumlu tutmak için sürekli değişen yasal düzenlemelere uymak ve onaylanmış süreçleri uygulamak zorundadır.

Yetkili kuruluşlar tarafıdan verilen zorunlu gözetim hizmetleri esas olarak hava ve havalandırma güvenliği uyumluluğu, gaz güvenliği uyumluluğu, yangın güvenliği uyumluluğu ve elektriksel güvenlik uyumluluğu çalışmalarını kapsamaktadır.

Bunun dışında işçi sağlığı ve iş güvenliği konularında hassiyet gösteren işletmeler, yasal düzenlemeler ve standartlar ile zorunlu olmasa da bir takım isteğe bağlı gözetim hizmetleri talep etmektedir.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında çok sayıda zorunlu ve isteğe bağlı gözetim hizmetleri vermektedir:

Kuruluşumuz, işletmelerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri vermektedir. Bütün bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören yöntemlere uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.