EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Delinme Gerilim Testi

Elektriksel yalıtkan malzemeler, elektrik iletkenliği olmayan veya çok zayıf olan malzemelerdir. Bir malzemenin yalıtkanlığını kaybetmesi durumunda sahip olduğu gerilim değerine, bozulma veya delinme gerilimi denmektedir. Bu değer, bir malzemenin yalıtkanlık özelliğini yansıtan çok önemli bir göstergedir.

Delinme Gerilim Testi

Bazı elektrikli cihazlarda yalıtım amaçlı izolasyon yağı kullanılır. Bu yağlar mineral yağlardan elde edilir. İzolasyon yağları yüksek yalıtkanlık gösterir ve elektrik akımlarını güçlükle geçirirler. Yalıtım malzemesi olarak izolasyon yağları kullanılan bütün elektrikli cihazlara delinme gerilim testleri mutlaka yapılmalıdır.

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere delinme gerilim testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 60335-1 Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektriksel cihazlar için güvenlik kuralları
  • TS 1397 Plastikler - Endüstriyel enerji frekanslarında dielektrik delinme gerilimi ve dielektrik dayanımı tayini
  • TS EN ISO 2376 Alüminyum ve alüminyum alaşımlarıın anodik oksidasyon (eloksal kaplama) - Elektriksel delinme geriliminin tayini
  • TS EN 50525-2-51 Elektrik kabloları - Alçak gerilim enerji kabloları - Beyan gerilimi en çok 450/750 V (U0/U) olan - Bölüm 2-51: Genel uygulamalar için kablolar - Yağa dayanıklı termoplastik PVC yalıtımlı kontrol kabloları
  • TS EN 60422 Yalıtım yağları - Petrol esaslı - Elektrikli cihazlarda kullanılan - Gözetim ve izleme rehberi

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. Delinme gerilim testi hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.