EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Genel Kargo Gözetimleri
Sektörel Gözetim

Genel Kargo Gözetimleri

Genel kargo gözetim hizmetleri, yük gemilerine yüklenen veya tahliye edilen paletli, ambalajlı veya paketlenmiş kargo yükleri için verilmektedir. Burada önemli nokta genel kargo yüklerinin yükleme ve tahliye operasyonlarının, hızlı, güvenli, hasarsız, yüksek performansla ve kaliteli olarak yapılmasını sağlamaktır.

genel-kargo-gozetimleri

Kargo yükleri, tekstil ürünlerinden plastik ürünlere, oyuncaklardan gıda maddelerine, makinelerden uçak parçalarına, kimyasal maddelerden aksesuar ürünlerine, konsolide kargolardan elektronik malzemelere kadar son derece geniş ürün gruplarını içermektedir. Hangi taşıma araçları ile gönderilecek olursa olsun kargo yüklerinin en hızlı şekilde ve bozulmadan alıcısına güvenle ulaştırılması gerekmektedir.

Genel kargolar bu kadar çeşit ve miktar olarak bu kadar fazla olmasına rağmen, handling işlemleri ve taşınması diğer kargo yüklerine göre daha az dokümantasyon gerektirmekte ve daha az süreçten oluşmaktadır. Bu tür kargoların taşınmasında nitelik ve nicelik koşulları önemlidir.

Lojistik hizmetleri veren işletmelerin temel hizmet alanlarından biri kargo taşımacılığıdır. Kargo taşımacılığı aslında bir taşımacılık hizmeti çeşididir. Kargo dendiği zaman taşınacak yük anlaşılmaktadır. Kargo taşımacılığı ise, herhangi bir yükün bir yerden başka bir yere ulaştırılmasına yönelik bir dizi faaliyetler bütünüdür.

Uluslararası anlamda kargo taşımacılığı, ağırlığı, boyutları ve içeriğine bakılmaksızın herhangi bir yükün taşınması demektir. Ancak ülkemizde her türlü yük değil, belli bir ağırlığın altında olan yükler ve paketler kargo olarak değerlendirilmektedir. Yani bizde kargo taşımacılığı olarak adlandırılan faaliyet şekli, içeriği bakımından uluslararası alanda paket dağıtımı olarak kabul edilmektedir.

Karayolu Taşıma Kanunu’nda kargo, belli bir süre içinde bir yerden bir yere taşınan, tek bir parçası 100 kilogramı geçmeyen ve bir ambalaj ve kap içinde korunan yükler olarak tanımlanmıştır.

Kargo taşımacılığı, hem ticari hem de bireysel kargoların taşınmasını içermektedir. Gözetim ve denetim kuruluşları tarafından verilen genel kargo gözetim hizmetleri, ağırlıklı olarak ticari kargolar ve kurumsal kargolar içindir. Bu tür kargolar bir dış ticaret işlemine konu olmaktadır ve alıcı ve satıcı firmalar ve sigorta şirketleri açısından kargo taşıma işinin hızlı, dikkatli, güvenilir ve kaliteli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Taşınan kargonun bir şekilde hasar görmesi, tarafların kabul etmeyeceği bir durumdur.

Bu nedenle kargo yüklerinin miktar ve kalite özellikleri yanında yükleme ve tahliye operasyonlarına nezaret edilmesi, yüklerin bağlanma işlemlerinin (lashing) gözetilmesi, gerekli durumlarda kargodan numune alınması ve yapılacak analizlere nezaret edilmesi, hep taraflara kargo güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalardır.

Kuruluşumuz güçlü bir çalışan kadrosu ve teknolojik altyapısı ile bu hizmetleri kusursuz olarak vermektedir. Bu çerçevede kuruluşumuz tarafından verilen başlıca genel kargo gözetim hizmetleri arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Miktar ve kalite gözetimi
 • Tally / kantar gözetimi
 • Draft survey
 • Yükleme öncesi gözetimler
 • Yükleme / tahliyeye nezaret
 • Hasar gözetimi
 • Konteyner / gemi yüklemeye uygunluk kontrolü
 • Mühürleme / mühür açma
 • Lashing kontrolü
 • Numune alımı
 • Analizlere nezaret edilmesi

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.