EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Elektrikli ve Hidrolik Asansör Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Günümüzde bütün sektörlerde çok çeşitli makine ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Ancak bunların çok farklı çalışma alanlarında yoğun olarak kullanılması bir yandan da iş kazalarını arttırmaktadır. Bu kazaların büyük bir kısmı, makine ve ekipmanların üretiminde, kullanımında ve bakım ve onarım çalışmalarında yaşanmaktadır. İş kazalarının bir kısmı çalışanların ihmal ve hatalı davranışlarından kaynaklanır. Bir kısmı da kullanılan makine ve ekipmanların kusurlarından kaynaklanır. Bu kazaları yaşamanın tek yolu, çalışanların eğitimli ve bilinçli olmasına, makina ve ekipmanların ise belirtilen sürelerde bakım ve onarımlarının yapılmasına bağlıdır. Bu konuda uzman ve eğitimli elemanlar tarafından yapılacak periyodik kontrol ve muayeneler, makine kaynaklı iş kazalarının hemen hemen tamamını önlemektedir. Bu çerçevede elektrikli ve hidrolik asansörlerin kontrol ve muayeneleri de önemli olmaktadır.

Elektrikli ve Hidrolik Asansör Periyodik Kontrol ve Muayenesi

İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği, asansörler için sağlık ve güvenlik yönünden uyulması gereken koşulları açıklamaktadır. Buna göre elektrikli ve hidrolik asansörler için ilgili standartlarda başka bir süre öngörülmemişse, bunların yılda en az bir kere kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Yönetmelik esalarında göre bu asansörler, kaldırma ve iletme araçları grubunda yer almaktadır ve yapılacak kontrol ve muayenelerin, makine mühendisleri, makine teknikerleri veya yüksek teknikerler tarafından yapılması gerekmektedir. Özellikle elektrikli asansörler için denetimlere elektrik konusunda uzman kişilerin de katılması gerekmektedir.

Akredite olmuş muayene kuruluşları tarafından verilen elektrikli ve hidrolik asansörlerin periyodik muayene hizmetlerinde dikkate alınan birkaç standart şunlardır:

  • TS EN 13015 Asansör ve yürüyen merdivenlerin bakımı - Bakım talimatları için kurallar
  • TS EN 81-3 Asansörler - Yapım ve montaj için güvenlik kuralları - Bölüm 3: Elektrikli ve hidrolik servis asansörleri
  • TS EN ISO 14798 Asansörler, yürüyen merdivenler ve yürüyen bantlar - Risk değerlendirilmesi ve risk azaltılması
  • TS EN 60204-32 Makinalarda güvenlik - Makinalardaki elektriksel cihazlar - Bölüm 32: Yük kaldırma makinaları için kurallar

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları esas alarak, asansör muayeneleri kapsamında, elektrikli ve hidrolik asansörlerin periyodik kontrol ve muayene hizmetlerini de vermektedir. Güçlü bir teknolojik alt yapı ve deneyimli ve uzman bir ekip tarafından verilen bu hizmetlerde her zaman hızlı ve güvenilir sonuçlar alınmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.