EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

İnsan Taşımak Amacıyla Tasarımlanan Kablolu Taşıma Sistemleri Periyodik Kontrol ve Muayenesi

İnsan taşımak için tasarlanan çeşitli kablolu taşıma sistemleri bulunmaktadır. Örneğin füniküler sistemlerde tekerlekli vagonlar beli bir demiryolu üzerinde kablo kullanılarak çekilir. Teleferik, gondol ve telesiyejlerde kabinler bir veya daha fazla kablo ile kaldırılır ve havada taşınır. Teleskilerde ise uygun gereçlere sahip insanlar bir kabloya tutunarak yerden çekilirler.

İnsan Taşımak Amacıyla Tasarımlanan Kablolu Taşıma Sistemleri Periyodik Kontrol ve Muayenesi

İnsanları taşımak amacı ile tasarımları yapılan kablolu taşıma tesisatı, insanların taşınması için tasarlanan, üretilen, monte edilen ve hizmete sunulan bir tesisattır. Bu sabit tesisat insanları, havada tutma tutma ve çekme işlevini, seyahat hattı boyunca yerleştirilen kablolar marifeti ile yerine getiren taşıtlar, kablolar ve çekme cihazlarından oluşmaktadır.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 2017 yılında, İnsan Taşımak Üzere Tasarımlanan Kablolu Taşıma Tesisatı Yönetmeliği (2000/9/AT) yayınlanmıştır. Bu yönetmeliğin temel hedefi, bu tür bir tesisatın, güvenlik donanımlarının ve alt sistemlerinin tasarım, yapım ve hizmete girmelerine yönelik asgari güvenlik koşullarını, belgelendirilme işlemlerini, üzerlerine CE işareti konulması ve piyasaya sunulması esaslarını düzenlemektedir.

Akredite olmuş muayene kuruluşları tarafından verilen insan taşımak amacıyla tasarımlanan kablolu taşıma sistemlerinin periyodik muayene hizmetlerinde dikkate alınan birkaç standart şunlardır:

  • TS EN 12929-2 İnsan taşımak için tasarımlanan havai hat tesisleri için güvenlik kuralları - Genel şartlar - Bölüm 2: Taşıyıcı vagon frenleri olmayan ters çevrilir iki kablolu havai halatlı yollar için ilave kurallar
  • TS EN 12927-2 İnsan taşımak üzere tasarımlanan kablolu taşıma tesisleri için güvenlik kuralları - Halatlar - Bölüm 2: Güvenlik faktörleri
  • TS EN 12397 İnsan taşımak üzere tasarımlanan kablolu taşıma tesisleri için güvenlik kuralları - İşletme
  • TS EN 60204-32 Makinalarda güvenlik - Makinalardaki elektriksel cihazlar - Bölüm 32: Yük kaldırma makinaları için kurallar

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları esas alarak, asansör muayeneleri kapsamında, insan taşımak amacıyla tasarımlanan kablolu taşıma sistemlerinin periyodik kontrol ve muayene hizmetlerini de vermektedir. Güçlü bir teknolojik alt yapı ve deneyimli ve uzman bir ekip tarafından verilen bu hizmetlerde her zaman hızlı ve güvenilir sonuçlar alınmaktadır.

 


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.